DNI MONIEK 2024

Burmistrz Moniek oraz Moniecki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na obchody DNI MONIEK 2024, które odbędą się w dniach 20 – 21 lipca.

Dni Moniek to dwudniowa impreza plenerowa, której główna część ma miejsce w Amfiteatrze Miejskim przy Al. Niepodległości. Jest to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w całym powiecie monieckim. Podczas trwania imprezy można odwiedzić różnego rodzaju stoiska wystawowe, na których sprzedawane są zabawki, słodycze, kosze wiklinowe, obrazy, rzeźby z drewna itp. Dla najmłodszych przygotowane są różnego rodzaju trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, zamki oraz ogrom innych atrakcji.

Podczas pierwszego dnia imprezy odbędzie się turnieje piłki nożnej, turniej strzelecki, turniej szachowy oraz II SPARTAKIADA SENIORÓW:

  • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Moniek,
  • Turniej Szachowy im. Stanisława Rasia o Puchar Burmistrza Moniek ,
  • II Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Moniek,
  • II Spartakiada Seniorów.

II Spartakiada Seniorów to wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasję do sportu z radością wspólnego świętowania. Organizowana w ramach Dni Moniek 2024, Spartakiada jest świadectwem tego, że aktywność fizyczna i zdrowy styl życia nie mają ograniczeń wiekowych. To doskonała okazja dla seniorów, aby pokazać swoją siłę, wytrwałość i ducha rywalizacji, a także nawiązać nowe znajomości i cieszyć się wspólnymi sukcesami. Spartakiada Seniorów to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również festiwal radości, integracji społecznej i celebracji życia, który z pewnością wniesie wiele pozytywnej energii do obchodów Dni Moniek. Zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w tej inspirującej przygodzie, która udowadnia, że każdy wiek jest dobry, aby cieszyć się aktywnością i zdrowiem.

Drugi dzień obchodów Dni Moniek rozpocznie się od II Turnieju Strzeleckiego o Puchar Burmistrza Moniek na Wirtualnej Strzelnicy Zespołu Szkół w Mońkach przy ul. Planetarna 13. Następnie o godz. 12.00 odbędzie się Mszy Św. w Kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach  w intencji mieszkańców miasta i Gminy Mońki.

Główna część imprezy będzie miała miejsce tradycyjnie w Amfiteatrze Miejskim w Mońkach. Od godz. 14.00 rozpocznie się program dziecięcy z różnego rodzaju zabawami i konkursami dla najmłodszych. Na scenie w monieckim amfiteatrze wystąpią m.in. zespół Drefix, Toczydłowski, Orlando, Narwańce, Godzina 12, Fajzer, kabaret Czwarta Fala, monieckie grupy rap: Kręć To, Oleś & AnoniM, Hryna oraz gwiazda wieczoru zespół UNIVERSE.

Nie zabraknie również programu artystycznego przygotowanego przez Moniecki Ośrodek Kultury. Wystąpi zespół wokalny VOC i miniVOC pod kierownictwem Pani Izabeli Kłubowicz oraz zespoły taneczne MAGIC CREW (Breakdance), TWISTIN KICKZ (HipHop) oraz duet MONKEY LUUZ pod kierownictwem Pana Krzysztofa Żukowskiego.

Plan godzinowy imprezy:

Sobota, 13.07.2024 r. – Dolistowo Nowe

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Moniek


Sobota, 20.07.2024 r. – Stadion Miejski w Mońkach

9.30 – Turniej Piłki Nożnej im. Marcina Jabłońskiego o Puchar Burmistrza Moniek

Regulamin – .PDF

Karta zgłoszenia – .PDF

Opiekun do kontaktu – tel. 515 832 392


10.00 – II Spartakiada Seniorów


Hala Sportowa Zespołu Szkół przy ul. Planetarnej 13

11.00 – Turniej Szachowy im. Stanisława Rasia o Puchar Burmistrza Moniek

Regulamin – .PDF – 2024


Niedziela, 21.07.2024 r.

Wirtualna Strzelnica Zespołu Szkół przy ul. Planetarnej 13

10.30 – II Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Moniek

Regulamin – .PDF

Karta zgłoszenia – .PDF


12.00 – Uroczysta Msza Św. w Kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach przy ul. Wojska Polskiego 47


Amfiteatr Miejski w Mońkach, Al. Niepodległości

14.00 – Program dziecięcy (gry, zabawy, konkursy) występ zespołów działających przy MOK: VOC i miniVOC oraz MAGIC CREW (Breakdance)
15.00 – Występ zespołu DREFIX
15.20 – Występ zespołu TOCZYDŁOWSKI
15.40 – Występ zespołu ORLANDO
16.00 – Oficjalne rozpoczęcie, przemówienia, powitanie gości, rozstrzygnięcie konkursów, oraz wręczenie nagród za zawody wędkarskie
16.40 – Występ zespołu NARWAŃCE
17.00 – Występ zespołu GODZINA 12
17.30 – Występ zespołu FAJZER
18.00 – Występ kabaretu CZWARTA FALA
19.00 – Występ grup tanecznych działających przy MOK: duet MONKEY LUUZ (HipHop) i TWISTIN KICKZ (HipHop)
19.15 – Występ grup rap Kręć To i Oleś & AnoniM, Hryna
20.00 – Koncert gwiazdy wieczoru – zespół UNIVERSE

Wystąpią

UNIVERSE

UNIVERSE to jeden z najpopularniejszych polskich  zespołów muzycznych założony przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha w 1982 roku.

Laureat festiwali w Opolu i w Sopocie. Piosenki grupy sukcesywnie stawały się przebojami,  okupując najbardziej popularne listy przebojów. Setki koncertów przysporzyły im wielu wiernych słuchaczy i fanów. Popularność osiągnęli nie tylko w Polsce, ale i wśród Polonii w wielu krajach Europy  i Ameryki. Wydali łącznie 14 albumów, zawierających ponad 150 piosenek.

Każdy koncert jest sentymentalnym  powrotem do muzyki lat 80-tych i 90-tych lat. Gromadzi wszędzie rzesze naszych fanów, wyzwala chęć wspólnej zabawy i  daje wiele powodów do wzruszeń.

Zespół świetnie brzmi i dba , by  twórczość Mirosława Breguły, wspaniałego artysty, kompozytora , autora tekstów i aranżera była jak najlepiej przekazana na koncertach przypominając największe przeboje oraz promując mniej znane piosenki zespołu.

Największe przeboje UNIVERSE: „Tacy byliśmy”, „Tyle chciałem Ci dać” ( duet z Beatą Kozidrak), „W perły zmienić deszcz”, „Wołanie przez ciszę”, „Deszczowa nieznajoma”, „Mr. Lennon”, „Nie wiem czy to miłość”, „ Głupia Żaba”, „ Ciągle szukam drogi”. 

Zespól doskonale wpisuje się we wszelkie rodzaje imprez. Plenery, sale koncertowe, kluby oraz eventy czy imprezy zamknięte. Repertuar grupy łączy już trzy pokolenia słuchaczy.

Dzisiejszy skład zespołu:
Henryk Czich – vocal, piano
Wojciech Wesołek – gitary
Damian Filipowski – gitary
Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe
Marek Kopecki – gitara basowa
Grzegorz Krzykawski – perkusja