Aktualności

  • Wszystkie
  • Aktualności
  • Aktualności z ferii
  • Aktualności z wakacji
  • Inicjatywy 2020
  • Inne
  • Projekty
  • Sportowe

Ankieta – Augustowsko – Biebrzański Park Turystyczny

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców gminy Mońki do udziału w badaniu społecznym i wypełnienie ankiety dotyczącej jakości usług publicznych, potrzeb mieszkańców, atutów i słabości gminy czy rodzajów przedsięwzięć, które według Państwa powinny być zrealizowane.

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

W Nowym Roku życzymy Wam zdrowia oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Wesołych Świąt

Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej,
rodzinnej atmosfery, a także pomyślności
i samych sukcesów w Nowym 2021 Roku

Podsumowanie konkursu na stroik bożonarodzeniowy

Sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz obostrzenia sanitarne nałożone na instytucje kultury, zmusiły nas do zamiany formatu przeglądu „Na Choinkę Bożonarodzeniową”. Nie chcąc odwoływać imprezy w tym roku postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję Regionalnego Konkursu Na Stroik Bożonarodzeniowy.

Podsumowanie konkursu Moja Mała Ojczyzna

Z okazji 102. rocznicy Święta Niepodległości zorganizowane zostały konkursy: plastyczny, muzyczny, literacki pod nazwą “Moja Mała Ojczyzna”.

Podsumowanie Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej

W związku sytuacją epidemiologiczną w kraju i wprowadzonymi restrykcjami sanitarnymi Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej odbył się trochę w zmienionej formie. Wcześniej dostarczone prace zostały ocenione w formie on-line przez komisję,

Komunikat

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych informujemy o odwołaniu zajęć stacjonarnych i wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Moniecki Ośrodek Kultury do dn. 29.11.2020 r.

Przegląd “Jeszcze Polska Nie Zginęła” – Odwołany

Z racji wprowadzenia nowych obostrzeń związanych z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju zmuszeni zostaliśmy do odwołania IX Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska Nie Zginęła.

Podsumowanie konkursu poetyckiego

Dnia 16 października 2020 roku  podsumowano XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI im. Melanii Burzyńskiej pn. „POEZJA ŻYCIEM PISANA”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Janie Pawle II

Z okazji stulecia urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Moniecki Ośrodek Kultury zorganizował konkurs plastyczny pt. “Jan Paweł II – Nie Tylko Święty”.

Promocja Gry Miejskiej On-Line i nowej strony MOK

17 października w trakcie dnia otwartego w Mediatece odbyła się prezentacja nowej strony Monieckiego Ośrodka Kultury oraz Gry Miejskiej On-Line. Projekt o nazwie #KulturaMonki został dofinansowany kwotą 23 000 zł i jest finansowany w 100% ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Otwarcie wystawy fotograficznej Ścieżki we mgle

We wtorek 13 października 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Beaty i Sławomira Wilczyńskich pt. Podlasie.

Inicjatywy Lokalne 2020 – Ocena formalna

Moniecki Ośrodek Kultury informuje, że wnioski zgłoszone w ramach IV Konkursu Oddolnych Inicjatyw Kulturalnych Mieszkańców Gminy Mońki przeszły ocenę formalną.

Koncert z okazji Dni Papieskich

Z okazji obchodów stulecia urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II w Kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego odbył się Koncert poświęcony naszemu papieżowi.

XII Biegi Papieskie i VI Memoriał Ks. Henryka Mirona

W sobotę 10 października 2020 roku pod Kościołem MB Częstochowskiej i Św. Kazimierza odbyły się XII Biegi Papieskie i VI Memoriał Ks. Henryka Mirona.

Przygody Super Brukseli!

Udało się! Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy, wielu wylanych łzach, głośnych uwagach i niekończących się dyskusjach (eh, ci aktorzy!), z głośnym hukiem na scenie wylądowała Super Brukselka!

“Kronika Wakacyjna” – wręczenie nagród

6 października 2020 roku przed Monieckim Ośrodkiem Kultury delegacja Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wręczyła na ręce Pana Dariusza Gwiazdy – dyrektora MOK, grawerton za zdobycie tytuły Bezpiecznej placówki letniego wypoczynku dzieci i młodzieży 2020.

Bezpieczne Wakacje w MOK – Kronika Wakacyjna

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza wideo kronika wakacyjna z Warsztatów Interdyscyplinarnych “Letnie Puzzle” została nagrodzona w Konkursie Informacyjno – Edukacyjnym pn. “Kronika Wakacyjna”. Dzięki temu nasz ośrodek zdobył tytuł „Bezpiecznej Placówki Letniego Wypoczynku Dzieci I Młodzieży”.

IV KONKURS ODDOLNYCH INICJATYW KULTURALNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY MOŃKI 2020

Konkurs ogłoszony przez Moniecki Ośrodek Kultury ma za zadanie wspierać projekty, które inicjują rozwój zainteresowań kulturalnych mieszkańców gminy Mońki i prowadzą do współpracy z mieszkańcami na poziomie lokalnym. Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Mońki, osób fizycznych i grup nieformalnych.

Zapraszamy na zajęcia stałe w MOK

Z początkiem września w Monieckim Ośrodku Kultury ruszają zajęcia stałe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkie zajęcia są w pełni bezpłatne. Nowością są warsztaty modelarskie i rękodzielnicze.

Podsumowanie Letnich Puzzli w MOK

Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie, spowodowaną przez epidemię COVID-19, zmuszeni zostaliśmy do zrezygnowania z dotychczasowej formuły Wakacyjnej Akcji Lato. W miejsce dotychczasowych festynów wakacyjnych zaproponowaliśmy dzieciom warsztaty interdyscyplinarne pt. Letnie Puzzle w Monieckim Ośrodku Kultury.

Pamięci Profesor Marii Janion

Zmarła Maria Janion – urodzona w Mońkach w 1926 r., historyczka literatury, krytyczka literacka, wielka znawczyni polskiego i europejskiego romantyzmu, profesor Instytutu Badań Literackich PAN, autorka kilkudziesięciu książek. Instytut Badań Literackich PAN podał, że pogrzeb prof. Marii Janion odbędzie się w przyszły piątek, 4 września. Wybitna polska humanistka zmarła 23 sierpnia w Warszawie.

Klub Seniora w Mońkach

Moniecki Ośrodek Kultury serdecznie pragnie poinformować, że udało się pozyskać dofinansowanie na projekt pt. “Klub Seniora szansą na wsparcie usług społecznych i wzrost aktywnej integracji w gminie Mońki”.

Letnie Puzzle

Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie, spowodowaną przez epidemię COVID-19, zmuszeni zostaliśmy do zrezygnowania z dotychczasowej formuły Wakacyjnej Akcji Lato. W miejsce dotychczasowych festynów wakacyjnych zaproponowaliśmy dzieciom warsztaty interdyscyplinarne.

#KulturaMonki

Pragniemy poinformować, że Moniecki Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci. Projekt o nazwie #KulturaMonki został wsparty kwotą 23 000 zł i jest finansowany w 100% ze środków NCK.

Koncert pt. Dzieci Dzieciom

Z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkim dzieciakom życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej.

100 lat temu urodził się Jan Paweł II

100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Późniejszy papież Karol Wojtyła przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r.

Koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W niedzielę 3 maja br. o godz. 14.00 na naszym profilu facebookowym odbył pierwszy koncertu na żywo z okazji 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przed Państwem wystąpiłą Pani Izabela i Tomasz Kłubowicz.

Wygrana w DMW i awans do II ligi

W okresie 29 lutego – 1 marca Podlaska Liga w Brydżu Sportowym miał swój ostatni zjazd w sezonie 2019/2020, który zdecydował o wyłonieniu zdobywcy Pucharu Prezesa 2020 oraz o najbardziej zaszczytnym tytule w każdym sezonie o Drużynowym Mistrzu Województwa (DMW).

Podsumowanie działalność OR PCK w Mońkach

W ubiegłym roku na terenie miasta Mońki zorganizowaliśmy 17 akcji pobierania krwi (o 3 więcej niż w roku 2018). Pobrano 721 donacji na łączną ilość 324 litrów krwi w tym Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oddali 45 donacji na łączną ilość ponad 20 litrów drogocennej krwi.

Grand Prix w Brydżu Sportowym

W niedzielę 23.02.2020 r. z okazji 55lecia nadania praw miejskich w Monieckim Ośrodku Kultury, odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Moniek w Brydżu Sportowym, zaliczany do Grand Prix Województwa Podlaskiego. W turnieju wzięło udział 15 pary w tym jedna para z Litwy.

Zakończenie Ferii w MOK

Oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych 2020 odbyło się dnia 20 stycznia 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury. Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury Pan Dariusz Gwiazda wraz z policjantami przywitali licznie zgromadzone dzieci oraz rodziców i oficjalnie rozpoczęli ferie zimowe w Mońkach.

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia 2020 roku o godz. 16.00 na sali widowiskowej Monieckiego Ośrodka Kultury zebrały się babcie i dziadkowie aby świętować swoje święto. Imprezę zorganizował Zarząd Rejonowy Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mońkach oraz Moniecki Ośrodek Kultury.

Kolęda z Gwiazdą 2020

W niedzielę 19 stycznia w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Kazimierza Królewicza w Mońkach po raz kolejny odbył się koncert pt. Kolęda z Gwiazdą. W tym roku przed moniecką publicznością wystąpił zespół NaNowo.

Powitanie Nowego Roku 2020

Przywitanie Nowego, 2020. Roku oraz Jubileusz 55. lat nadania praw miejskich świętowali mieszkańcy Moniek w Sylwestrową noc!

Konkurs Na Stroik Bożonarodzeniowy

15 grudnia 2019 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy V Regionalnego Konkursu Na Stroik Bożonarodzeniowy.

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Krzeczkowie

30 listopada 2019 roku w Krzeczkowie odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej.

Poezja Życiem Pisana

23 listopada 2019 r. odbyło się podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Melanii Burzyńskiej pn. „Poezja życiem pisana”.

Podsumowanie Twórczości Amatorskiej

15 listopada 2019 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej XVIII Powiatowego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej.

Album dziedzictwa MOK

We wtorek 12 listopada br. w Monieckim Ośrodku Kultury odbyła się promocja i prezentacja albumu promującego długoletnie inicjatywy podejmowane przez Moniecki Ośrodek Kultury, służące promocji i zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz aktywizacji lokalnych.

Jeszcze Polska Nie Zginęła 2019

9 listopada br. w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się VIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej “Jeszcze Polska nie zginęła”.

Święto Wsi 2019

15 września 2019 roku w Dziękoniu odbył się XII Turniej Wsi Monieckich – Święto Wsi 2019.

II koncert wieczorów muzycznych

W sobotę 14 września w kościele pw. św. Brata Alberta w Mońkach odbył się drugi koncert w ramach X Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta. Tym razem przed moniecką publicznością wystąpili uczniowie z Szkoły Muzycznej I st. w Mońkach oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Wieczory Muzyczne u św. Alberta

W sobotę 7 września br. w Kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach odbył się koncert inauguracyjny X Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta. Przed moniecką publicznością wystąpiły zespoły CANTAMEN – zespół wokalny oraz BAROQUE COLLEGIUM MUSICUM – Podlaska Orkiestra Instrumentów Historycznych.

Wycieczka na zakończenie wakacji 2019

Dla uczestników wakacji w dniu 28 sierpnia została zorganizowana wycieczka krajoznawcza wraz z przewodnikiem do Parku Leśnego Silvarium w Poczopku, gdzie dzieci mogły zobaczyć między innymi liczne zegary słoneczne, dom sów nazywany Strigiforium, liczne mostki jak również Park Megalitów (wędrujących skał narzutowych), Galerię na Skraju Puszczy.

Podlaska Oktawa Kultur 2019

24 lipca w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się koncert w ramach tegorocznej Podlaskiej Oktawy Kultur, której organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Dni Moniek 2019 – Niedziela

Tegoroczne obchody Dni Moniek 2019 odbyły się w dn. 20 – 21 lipca. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Moniek oraz Moniecki Ośrodek Kultury.

Dni Moniek 2019 – Sobota

Tegoroczne obchody Dni Moniek 2019 odbyły się w dn. 20 – 21 lipca. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Moniek oraz Moniecki Ośrodek Kultury.

Piknik Rodziny u Św. Alberta

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku odbył się Piknik Rodzinny połączony z Dniem Dziecka. Impreza miała miejsce na placu za kościołem Św. Brata Alberta.

Grodzisko w Krzeczkowie

26 maja 2019 roku w miejscowości Krzeczkowo w gm. Mońki odbyła się impreza plenerowa promująca archeologiczny zabytek, jakim jest miejsce dawnego średniowiecznego grodziska – Pisarowa Góra.

„O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

16 maja 2019 r. w Monieckim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. W konkursie wzięło udział 37. recytatorów.

IV Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy

3 maja 2019 roku kolarze kolejny raz ścigali się po monieckich drogach. Z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Mońkach zorganizowany został IV Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy.

Baje, Bajki, Bajeczki

Dnia 25 kwietnia 2019roku odbyły się powiatowe eliminacje XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych pn. „Baje, bajki, bajeczki”.

Przegląd zdobnictwa obrzędowego 2019

Tradycyjnie już jak co roku w Niedzielę Palmową w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Przeglądu pn.”Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”.

Maski i pacynki

Marzec to taki miesiąc, który obfituje w ciekawe daty z kalendarza świąt typowych i nietypowych. 21 marca mamy pierwszy dzień wiosny, bardzo radosny po długiej zimie. Tego samego dnia przypada też Światowy Dzień Lalkarstwa oraz Międzynarodowy Dzień Poezji. W miesiącu tym również świętują pisarze, 3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Kolejne święto to 27 marca. Tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Dni bardzo ważne dla miłośników teatru i literatury. Aby uczcić te ważne daty, zaprosiliśmy dzieci na warsztaty teatralne. Młodsze dzieci przyszły wraz z rodzicami. Dzieciaki uczestniczące w warsztatach dowiedziały się, co to jest maska, jaką ma historię, z czego zazwyczaj była wykonana na przestrzeni wieków. Zaprojektowały i wykonały własną maskę. Podziwiały też zdjęcia masek wykonanych przez znanych artystów. Gdy maski schły, maluchy miały okazję stworzyć własną pacynkę. W tej pracy dzieciom towarzyszyli dorośli. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, małym i dorosłym. Prace można oglądać na wystawie w Monieckim Ośrodku kultury.    

III Moniecki Festiwal Piosenki Dziecięcej

25 marca br. w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się III Moniecki Festiwal Piosenki Dziecięcej Na powitanie wiosny. Młodzi artyści spotkali się, by uczcić nadejście wiosny.

Grand Prix w Brydżu Sportowym

W niedzielę 17.02.2019 r. w Monieckim Ośrodku Kultury, odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Moniek w Brydżu Sportowym. Zaliczany do Grand Prix Województwa Podlaskiego. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba uczestników(33 pary) w tym para z Litwy.

Dzień Babci i Dziadka

9 lutego 2019 roku o godz. 16.00 na sali widowiskowej MOK zebrały się babcie i dziadkowie aby świętować swoje święto.

Spotkania Jasełkowe 2019

W dniach 11-17 stycznia 2019 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbywają się coroczne Spotkania Teatrów Jasełkowych. Tegoroczne spotkania to już XIII edycja a hasło spotkań brzmi „…Śpiewajcie Aniołowie, pasterze grajcie Mu…”.

Kolęda z Gwiazdą 2019

W niedzielę 13 stycznia w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Kazimierza Królewicza w Mońkach po raz kolejny odbył się koncert pt. Kolęda z Gwiazdą. W tym roku przed moniecką publicznością wystąpił zespół GABI & HOLY NOIZ.

Powitanie Nowego Roku 2019

Tradycyjnie 31 grudnia na skwerze miejskim mieszkańcy Moniek mogli wspólnie przywitać Nowy Rok 2020.

Jeszcze Polska Nie Zginęła 2018

9 listopada w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej “Jeszcze Polska nie zginęła”.

Konkursy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

7 listopada 2018 r. w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się konkurs wiedzy historycznej oraz podsumowano konkurs plastyczny z okazji 100lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.