Aktualności

  • Wszystkie
  • Aktualności
  • Aktualności z ferii
  • Aktualności z krwiodastwa
  • Aktualności z wakacji
  • Inicjatywy 2020
  • Inne
  • Projekty
  • Sportowe

Rozpoczęcie Ferii 2022 Razem z MOK!!!

W poniedziałek 24 stycznia br. w całym woj. podlaskim rozpoczęła się przerwa zimowa od zajęć lekcyjnych prowadzonych w szkołach. Tradycyjnie już w Monieckim Ośrodku Kultury zorganizowane jest dochodzeniowe zimowisko dla dzieci i młodzieży.

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

20 stycznia 2022 roku w Sali Widowiskowej Monieckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka – Wspólne kolędowanie.

Otwarcie wystawy Joanny HINZ

W czwartek 20 stycznia 2022 r. w Sali Kameralnej Monieckiego Ośrodka Kultury odbyło się  oficjalne otwarcie wystawy prac malarskich Joanny Hinz – lokalnej artystki.

Podsumowanie konkursu plastycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka

W dniu 19.01.2022 r. w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło podsumowanie konkursu plastycznego z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka pt. Zaczarowane Okulary Oczami Wnucząt.

Ferie Zimowe 2022 – Aktualizacja

Moniecki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w feriach zimowych organizowanych w dniach 24.I – 04.II.2020 r. Zajęcia odbywać się będą codziennie (poniedziałek – piątek) w sali widowiskowej MOK od godz. 11.00 do godz. 14.00.

Wesołych Świąt!

Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2022 Roku

Podsumowanie VII Regionalnego Konkursu „Na Tradycyjny Stroik Bożonarodzeniowy”

17 grudnia 2021 roku odbyło się podsumowanie VII Regionalnego Konkursu „Na Tradycyjny Stroik Bożonarodzeniowy”, konkurs jest kontynuacją cyklicznego Przeglądu „Na Choinkę Bożonarodzeniową”.

Podpisanie umowy na wykonanie robót rewitalizacyjnych w ramach projektu „Zagospodarowanie terenu Monieckiego Ośrodka Kultury”

3 grudnia 2021 r. w Monieckim Ośrodku Kultury doszło do podpisania umowy na wykonanie robót rewitalizacyjnych w ramach projektu „Zagospodarowanie terenu Monieckiego Ośrodka Kultury” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Podsumowanie IX Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA

W dniu  29.11.2021 r. odbyło się podsumowanie przeglądu „Jeszcze Polska nie zginęła”. Spośród 35 wykonawców w 4 kategoriach jury w składzie: Sylwester Trojanowski, Marcin Ozga i Bartłomiej Łochnicki, wyłoniło zwycięzców:

Podsumowanie XX Powiatowego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej

26 listopada 2021 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej XX Powiatowego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej.

Podsumowanie konkursu poetyckiego im. Melanii Burzyńskiej

Dnia 19 listopada 2021 roku  podsumowano XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI im. Melanii Burzyńskiej pn. „POEZJA ŻYCIEM PISANA”.

WYNIKI Konkursu Plastycznego pt. “Pielgrzymki Jana Pawła II”

Pragniemy serdecznie poinformować o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pt. “Pielgrzymki Jana Pawła II”. 

Wspomnienia śp. Włodzimierza Zmarzlika

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu niepublikowanej wcześniej rozmowy z Panem Włodzimierzem Zmarzlikiem. Rozmowa została przeprowadzona 8.10.2020 roku.

Pogrzebowe Pieśni Podlaskiej Prababki

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza w niedzielę 10 października o godz. 16.00 do dworu z Bobry Wielkiej na spotkanie promocyjne będące podsumowaniem projektu pn. „Pogrzebowe Pieśni Podlaskiej Prababki” …

Przetarg na ZAGOSPODAROWANIE TERENU MONIECKIEGO OŚRODKA KULTURY

Ogłoszenie Swz Załącznik nr 1-3 do swz Załącznik nr 5 - ID postępowania miniportal dokumentacja - elektryka.zip dokumentacja - deszczówka.zip dokumentacja - wodno-kanalizacyjna.zip dokumentacja - zagospodarowanie.zip Odpowiedź Przedmiar robót elektryczny MOK Zmiana ogłoszenia - zmiana terminu składania ofert Informacja o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia Informacja z otwarcia ofert Zawiadomienie o wyborze oferty

Święto Wsi 2021

12 września 2021 roku we wsi Ciesze odbyło się Święto Wsi – XIII Turniej Wsi Monieckich.

Letnie Puzzle – podsumowanie warsztatów

31 sierpnia w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Warsztatów Interdyscyplinarnych Letnie Puzzle Dookoła Świata. Nagrody i okazjonalne dyplomy wręczył Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski w asyście Dariusza Gwiazda – Dyrektora MOK.

BĘDZIE ŚPIEWNIK I PŁYTA

BĘDZIE ŚPIEWNIK I PŁYTA W ostatnim dniu warsztatów śpiewaczych „Pogrzebowe pieśni podlaskiej prababki” uczestnicy wraz z prowadzącymi wzięli udział w nagraniach, bo efektem projektu będzie nie tylko śpiewnik zawierający teksty i zapis nutowy dwudziestu dwóch pieśni żałobnych z powiatu monieckiego, ale też płyta.

Dni Moniek 2021

Tegoroczne obchody Dni Moniek 2021 odbyły się w dn. 14 – 15 sierpnia. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze kulturowo – sportowym.

PIEŚNI OSTATNIEJ DROGI

Rozpoczęły się warsztaty śpiewacze w ramach projektu „Pogrzebowe Pieśni Podlaskiej Prababki”. Dwunastoosobowa grupa uczestników poznaje pieśni śpiewane dawniej na pogrzebach we wsiach powiatu monieckiego, zebrane podczas przeprowadzonych wcześniej badań terenowych.

Letnie Puzzle – Odkrywamy Australię!!!

Rozpoczynamy kolejny tydzień wakacyjnych warsztatów interdyscyplinarnych w Monieckim Ośrodku Kultury. W tym tygodniu będziemy poznawać i odkrywać Australię …

Letnie Puzzle – Odkrywamy Afrykę!!!

Rozpoczynamy kolejny tydzień wakacyjnych warsztatów interdyscyplinarnych w Monieckim Ośrodku Kultury. W tym tygodniu będziemy poznawać i odkrywać Afrykę…

Letnie Puzzle – Odkrywamy Amerykę Środkową!!!

Rozpoczynamy kolejny tydzień wakacyjnych warsztatów interdyscyplinarnych w Monieckim Ośrodku Kultury. W tym tygodniu będziemy poznawać i odkrywać Amerykę Środkową…

Letnie Puzzle – Odkrywamy Amerykę!!!

Rozpoczynamy tydzień wakacyjnych warsztatów interdyscyplinarnych w Monieckim Ośrodku Kultury. W tym tygodniu będziemy poznawać i odkrywać Amerykę Północną 

Ruszają Letnie Puzzle 2021!!!

We wtorek 6 lipca w Monieckim Ośrodku Kultury rozpoczęły się Warsztaty Interdyscyplinarne Letnie Puzzle Dookoła Świata, które odbywają się w ramach Wakacyjnej Akcji Lato. 

Rozpoczęcie Wakacji 2021

Tegoroczny festyn z okazji Rozpoczęcia Wakacji odbył się na miejskim placu zabaw przy Pomniku Pamięci. Impreza organizowana jest w ramach Wakacyjnej Akcji Lato 2021.

Warsztaty Interdyscyplinarne Letnie Puzzle Dookoła Świata

Z racji, że ubiegłoroczne Warsztaty pn. Letnie Puzzle cieszyły się wielkim powodzeniem pragniemy zakomunikować, że w tym roku również przez cale wakacje będą odbywały się warsztaty interdyscyplinarne.  Tegoroczne zajęcie będą obywały się pod hasłem “Dookoła Świata”.

Wycieczka do Muzeum Lipskiej Pisanki i Tradycji

24 czerwca 2021 roku uczestnicy Klubu Seniora udali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Lipskiej Pisanki. 

Szkoła Lokalnych Murali – Stwórz mural w swojej okolicy!

W środę 9 czerwca w Monieckim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty pt. Szkoła Lokalnych Murali – Stwórz mural w swojej okolicy! organizowane przez Podlaski Instytut Kultury. W zajęciach udział wzięli animatorzy i instruktorzy z okolicznych ośrodków kultury.

Gra z okazji Dnia Dziecka

We wtorek 1 czerwca  na Stadionie Miejskim w Mońkach  został zorganizowany festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W festynie uczestniczył dzieci, które biorą udział w zajęciach kulturalnych organizowanych w Monieckim Ośrodku Kultury.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji Dnia Matki

W konkursie plastycznym pt.” Zaczarowane kapelusze mojej Mamy” zorganizowanym z okazji Dni Matki udział wzięło 11 uczestników. Z racji wcześniej wprowadzonych obostrzeń sanitarnych konkurs odbył się w formie on-line. 

Eliminacje Powiatowe PIKuś 2021

Dnia 27 maja 2021 roku odbyły się powiatowe eliminacje WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI DZIECIECEJ I MŁODZIEŻOWEJ „PIKuś 2021”.

PIKuś 2021 – Komunikat!!!

W związku z przewidywanym załamaniem pogody w dniu jutrzejszym, zapraszamy uczestników Wojewódzkiego Przeglądu twórczości dziecięcej i młodzieżowej na eliminacje powiatowe do budynku MOK przy ul. Białostockiej 25.

Spotkanie organizacyjne Klubu Seniora

25 maja 2021 r. w Sali Widowiskowej Monieckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie organizująco – inauguracyjne projektu pt. “Klub Seniora szansą na wsparcie usług społecznych i wzrost aktywnej integracji w gminie Mońki”.

INFO – IV Moniecki Festiwal Piosenki Dziecięcej

Ze względu na małą ilość nadesłanych zgłoszeń w każdej z kategorii Organizator decyduje o nie poddaniu wykonań ocenie. Jednocześnie dziękujemy tym, którzy zechcieli wziąć udział  i żywimy nadzieję, że na kolejnym  Konkursie spotkamy się już niebawem w formie stacjonarnej.

Podpisanie umowy na rewitalizację terenu MOK

Dnia 19 maja 2021 roku została podpisana umowa na dofinansowanie Projektu „Zagospodarowanie terenu Monieckiego Ośrodka Kultury”. Umowa została podpisana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 pomiędzy Województwem Podlaskim…

66. OKR

5 maja br., w Monieckim Ośrodku Kultury, odbyły się konsultacje uczestników 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.  

OBCHODY 230. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W związku ze stanem pandemii na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, tak jak w ubiegłym roku monieckie uroczystości związane z 230 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w okrojonej formule.

Zagospodarowanie terenu Monieckiego Ośrodka Kultury

Pragniemy poinformować, że udało się pozyskać dotację w wysokości 529 tys. zł w ramach lokalnych grup działania na zagospodarowanie terenu wokół ośrodka kultury.

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia w tych trudnych chwilach, po stracie kochanego męża składają Dyrektor oraz pracownicy Monieckiego Ośrodka Kultury.

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne od Dyrektora i pracowników Monieckiego Ośrodka Kultury

Podsumowanie przeglądu Wielkanocnego

Tradycyjnie już jak co roku przed świętami Wielkiej Nocy w Monieckim Ośrodku Kultury organizowany jest Wojewódzki Przegląd pn.”Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”.

KOMUNIKAT – Festiwal odwołany

W związku z wprowadzeniem z dn. 20.03.2021 r. nowych obostrzeń sanitarnych a terenie całego kraju pragniemy poinformować, że festiwal ZOSTAJE ODWOŁANY

Koncert z okazji Dnia Kobiet

7 marca 2021 roku w monieckiej Mediatece odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Organizatorami koncertu był Urząd Miejski w Mońkach, Moniecki Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Mońkach. 

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Drogie Panie w dniu Waszego Święta pragniemy życzyć dużo zdrówka i miłości, moc uśmiechu i słodkości, mało smutku oraz łez, pełni szczęścia każdego dnia.

Wyniki konkursu walentynkowego!!!

W konkursie literacko – plastycznym z okazji walentynek oceniono ponad 50 zestawów prac plastycznych oraz 5 zestawów prac literackich. 

Wyniki konkursu plastycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka

Z okazji corocznego Dnia Babci i Dziadka Moniecki Ośrodek Kultury zorganizował konkurs plastyczny. Do konkursu zgłosiło się ok. 30 uczestników w 4 kategoriach.

Dzień Babci i Dziadka

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości najbliższych oraz uśmiechu każdego dnia.

Ankieta – Augustowsko – Biebrzański Park Turystyczny

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców gminy Mońki do udziału w badaniu społecznym i wypełnienie ankiety dotyczącej jakości usług publicznych, potrzeb mieszkańców, atutów i słabości gminy czy rodzajów przedsięwzięć, które według Państwa powinny być zrealizowane.

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

W Nowym Roku życzymy Wam zdrowia oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Wesołych Świąt

Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej,
rodzinnej atmosfery, a także pomyślności
i samych sukcesów w Nowym 2021 Roku

Podsumowanie konkursu na stroik bożonarodzeniowy

Sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz obostrzenia sanitarne nałożone na instytucje kultury, zmusiły nas do zamiany formatu przeglądu „Na Choinkę Bożonarodzeniową”. Nie chcąc odwoływać imprezy w tym roku postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję Regionalnego Konkursu Na Stroik Bożonarodzeniowy.

Podsumowanie konkursu Moja Mała Ojczyzna

Z okazji 102. rocznicy Święta Niepodległości zorganizowane zostały konkursy: plastyczny, muzyczny, literacki pod nazwą “Moja Mała Ojczyzna”.

Podsumowanie Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej

W związku sytuacją epidemiologiczną w kraju i wprowadzonymi restrykcjami sanitarnymi Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej odbył się trochę w zmienionej formie. Wcześniej dostarczone prace zostały ocenione w formie on-line przez komisję,

Komunikat

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych informujemy o odwołaniu zajęć stacjonarnych i wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Moniecki Ośrodek Kultury do dn. 29.11.2020 r.

Przegląd “Jeszcze Polska Nie Zginęła” – Odwołany

Z racji wprowadzenia nowych obostrzeń związanych z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju zmuszeni zostaliśmy do odwołania IX Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska Nie Zginęła.

Podsumowanie konkursu poetyckiego

Dnia 16 października 2020 roku  podsumowano XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI im. Melanii Burzyńskiej pn. „POEZJA ŻYCIEM PISANA”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Janie Pawle II

Z okazji stulecia urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Moniecki Ośrodek Kultury zorganizował konkurs plastyczny pt. “Jan Paweł II – Nie Tylko Święty”.

Promocja Gry Miejskiej On-Line i nowej strony MOK

17 października w trakcie dnia otwartego w Mediatece odbyła się prezentacja nowej strony Monieckiego Ośrodka Kultury oraz Gry Miejskiej On-Line. Projekt o nazwie #KulturaMonki został dofinansowany kwotą 23 000 zł i jest finansowany w 100% ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Otwarcie wystawy fotograficznej Ścieżki we mgle

We wtorek 13 października 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Beaty i Sławomira Wilczyńskich pt. Podlasie.

Inicjatywy Lokalne 2020 – Ocena formalna

Moniecki Ośrodek Kultury informuje, że wnioski zgłoszone w ramach IV Konkursu Oddolnych Inicjatyw Kulturalnych Mieszkańców Gminy Mońki przeszły ocenę formalną.

Koncert z okazji Dni Papieskich

Z okazji obchodów stulecia urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II w Kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego odbył się Koncert poświęcony naszemu papieżowi.

XII Biegi Papieskie i VI Memoriał Ks. Henryka Mirona

W sobotę 10 października 2020 roku pod Kościołem MB Częstochowskiej i Św. Kazimierza odbyły się XII Biegi Papieskie i VI Memoriał Ks. Henryka Mirona.

Przygody Super Brukseli!

Udało się! Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy, wielu wylanych łzach, głośnych uwagach i niekończących się dyskusjach (eh, ci aktorzy!), z głośnym hukiem na scenie wylądowała Super Brukselka!

“Kronika Wakacyjna” – wręczenie nagród

6 października 2020 roku przed Monieckim Ośrodkiem Kultury delegacja Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wręczyła na ręce Pana Dariusza Gwiazdy – dyrektora MOK, grawerton za zdobycie tytuły Bezpiecznej placówki letniego wypoczynku dzieci i młodzieży 2020.

Bezpieczne Wakacje w MOK – Kronika Wakacyjna

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza wideo kronika wakacyjna z Warsztatów Interdyscyplinarnych “Letnie Puzzle” została nagrodzona w Konkursie Informacyjno – Edukacyjnym pn. “Kronika Wakacyjna”. Dzięki temu nasz ośrodek zdobył tytuł „Bezpiecznej Placówki Letniego Wypoczynku Dzieci I Młodzieży”.

IV KONKURS ODDOLNYCH INICJATYW KULTURALNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY MOŃKI 2020

Konkurs ogłoszony przez Moniecki Ośrodek Kultury ma za zadanie wspierać projekty, które inicjują rozwój zainteresowań kulturalnych mieszkańców gminy Mońki i prowadzą do współpracy z mieszkańcami na poziomie lokalnym. Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Mońki, osób fizycznych i grup nieformalnych.

Zapraszamy na zajęcia stałe w MOK

Z początkiem września w Monieckim Ośrodku Kultury ruszają zajęcia stałe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkie zajęcia są w pełni bezpłatne. Nowością są warsztaty modelarskie i rękodzielnicze.

Podsumowanie Letnich Puzzli w MOK

Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie, spowodowaną przez epidemię COVID-19, zmuszeni zostaliśmy do zrezygnowania z dotychczasowej formuły Wakacyjnej Akcji Lato. W miejsce dotychczasowych festynów wakacyjnych zaproponowaliśmy dzieciom warsztaty interdyscyplinarne pt. Letnie Puzzle w Monieckim Ośrodku Kultury.

Pamięci Profesor Marii Janion

Zmarła Maria Janion – urodzona w Mońkach w 1926 r., historyczka literatury, krytyczka literacka, wielka znawczyni polskiego i europejskiego romantyzmu, profesor Instytutu Badań Literackich PAN, autorka kilkudziesięciu książek. Instytut Badań Literackich PAN podał, że pogrzeb prof. Marii Janion odbędzie się w przyszły piątek, 4 września. Wybitna polska humanistka zmarła 23 sierpnia w Warszawie.

Klub Seniora w Mońkach

Moniecki Ośrodek Kultury serdecznie pragnie poinformować, że udało się pozyskać dofinansowanie na projekt pt. “Klub Seniora szansą na wsparcie usług społecznych i wzrost aktywnej integracji w gminie Mońki”.

Lipcowe pobieranie krwi!

Jak co roku w lipcu w dniach wyznaczonych na obchody Moniek zorganizowaliśmy akcję pobierania krwi w MOK-U w niedzielę 19.07.2020 r.

Letnie Puzzle

Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie, spowodowaną przez epidemię COVID-19, zmuszeni zostaliśmy do zrezygnowania z dotychczasowej formuły Wakacyjnej Akcji Lato. W miejsce dotychczasowych festynów wakacyjnych zaproponowaliśmy dzieciom warsztaty interdyscyplinarne.

#KulturaMonki

Pragniemy poinformować, że Moniecki Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci. Projekt o nazwie #KulturaMonki został wsparty kwotą 23 000 zł i jest finansowany w 100% ze środków NCK.

Koncert pt. Dzieci Dzieciom

Z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkim dzieciakom życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej.

100 lat temu urodził się Jan Paweł II

100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Późniejszy papież Karol Wojtyła przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r.

Koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W niedzielę 3 maja br. o godz. 14.00 na naszym profilu facebookowym odbył pierwszy koncertu na żywo z okazji 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przed Państwem wystąpiłą Pani Izabela i Tomasz Kłubowicz.

Wygrana w DMW i awans do II ligi

W okresie 29 lutego – 1 marca Podlaska Liga w Brydżu Sportowym miał swój ostatni zjazd w sezonie 2019/2020, który zdecydował o wyłonieniu zdobywcy Pucharu Prezesa 2020 oraz o najbardziej zaszczytnym tytule w każdym sezonie o Drużynowym Mistrzu Województwa (DMW).

Podsumowanie działalność OR PCK w Mońkach

W ubiegłym roku na terenie miasta Mońki zorganizowaliśmy 17 akcji pobierania krwi (o 3 więcej niż w roku 2018). Pobrano 721 donacji na łączną ilość 324 litrów krwi w tym Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oddali 45 donacji na łączną ilość ponad 20 litrów drogocennej krwi.

Grand Prix w Brydżu Sportowym

W niedzielę 23.02.2020 r. z okazji 55lecia nadania praw miejskich w Monieckim Ośrodku Kultury, odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Moniek w Brydżu Sportowym, zaliczany do Grand Prix Województwa Podlaskiego. W turnieju wzięło udział 15 pary w tym jedna para z Litwy.

Zakończenie Ferii w MOK

Oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych 2020 odbyło się dnia 20 stycznia 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury. Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury Pan Dariusz Gwiazda wraz z policjantami przywitali licznie zgromadzone dzieci oraz rodziców i oficjalnie rozpoczęli ferie zimowe w Mońkach.

Zakończenie Ferii w MOK

Oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych 2020 odbyło się dnia 20 stycznia 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury.

Ferie w MOK

Oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych 2020 odbyło się 20 stycznia 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury.

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia 2020 roku o godz. 16.00 na sali widowiskowej Monieckiego Ośrodka Kultury zebrały się babcie i dziadkowie aby świętować swoje święto. Imprezę zorganizował Zarząd Rejonowy Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mońkach oraz Moniecki Ośrodek Kultury.

Kolęda z Gwiazdą 2020

W niedzielę 19 stycznia w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Kazimierza Królewicza w Mońkach po raz kolejny odbył się koncert pt. Kolęda z Gwiazdą. W tym roku przed moniecką publicznością wystąpił zespół NaNowo.

Plan Ferii Zimowych 2020

Oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych 2020 odbyło się 20 stycznia 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury.

Powitanie Nowego Roku 2020

Przywitanie Nowego, 2020. Roku oraz Jubileusz 55. lat nadania praw miejskich świętowali mieszkańcy Moniek w Sylwestrową noc!

Konkurs Na Stroik Bożonarodzeniowy

15 grudnia 2019 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy V Regionalnego Konkursu Na Stroik Bożonarodzeniowy.

Grudzień w krwiodawstwie ZR PCK w Mońkach

W niedzielę 08 grudnia 2019 roku w godz. 09.00 do godz. 13.00 pobieraliśmy krew w sali kameralnej Monieckiego Ośrodka Kultury.

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Krzeczkowie

30 listopada 2019 roku w Krzeczkowie odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej.

Poezja Życiem Pisana

23 listopada 2019 r. odbyło się podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Melanii Burzyńskiej pn. „Poezja życiem pisana”.

Podsumowanie Twórczości Amatorskiej

15 listopada 2019 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej XVIII Powiatowego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej.

Album dziedzictwa MOK

We wtorek 12 listopada br. w Monieckim Ośrodku Kultury odbyła się promocja i prezentacja albumu promującego długoletnie inicjatywy podejmowane przez Moniecki Ośrodek Kultury, służące promocji i zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz aktywizacji lokalnych.

Jeszcze Polska Nie Zginęła 2019

9 listopada br. w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się VIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej “Jeszcze Polska nie zginęła”.

Święto Wsi 2019

15 września 2019 roku w Dziękoniu odbył się XII Turniej Wsi Monieckich – Święto Wsi 2019.

II koncert wieczorów muzycznych

W sobotę 14 września w kościele pw. św. Brata Alberta w Mońkach odbył się drugi koncert w ramach X Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta. Tym razem przed moniecką publicznością wystąpili uczniowie z Szkoły Muzycznej I st. w Mońkach oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Wieczory Muzyczne u św. Alberta

W sobotę 7 września br. w Kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach odbył się koncert inauguracyjny X Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta. Przed moniecką publicznością wystąpiły zespoły CANTAMEN – zespół wokalny oraz BAROQUE COLLEGIUM MUSICUM – Podlaska Orkiestra Instrumentów Historycznych.

Wycieczka na zakończenie wakacji 2019

Dla uczestników wakacji w dniu 28 sierpnia została zorganizowana wycieczka krajoznawcza wraz z przewodnikiem do Parku Leśnego Silvarium w Poczopku, gdzie dzieci mogły zobaczyć między innymi liczne zegary słoneczne, dom sów nazywany Strigiforium, liczne mostki jak również Park Megalitów (wędrujących skał narzutowych), Galerię na Skraju Puszczy.

Podlaska Oktawa Kultur 2019

24 lipca w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się koncert w ramach tegorocznej Podlaskiej Oktawy Kultur, której organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Dni Moniek 2019 – Niedziela

Tegoroczne obchody Dni Moniek 2019 odbyły się w dn. 20 – 21 lipca. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Moniek oraz Moniecki Ośrodek Kultury.

Krwiodawstwo na Dni Moniek

W niedzielę 21 lipca 2019 r. w Monieckim Ośrodku Kultury w godz. 9.00 do 16.00 odbyło się honorowe oddawanie krwi.

Dni Moniek 2019 – Sobota

Tegoroczne obchody Dni Moniek 2019 odbyły się w dn. 20 – 21 lipca. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Moniek oraz Moniecki Ośrodek Kultury.

Piknik Rodziny u Św. Alberta

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku odbył się Piknik Rodzinny połączony z Dniem Dziecka. Impreza miała miejsce na placu za kościołem Św. Brata Alberta.

Grodzisko w Krzeczkowie

26 maja 2019 roku w miejscowości Krzeczkowo w gm. Mońki odbyła się impreza plenerowa promująca archeologiczny zabytek, jakim jest miejsce dawnego średniowiecznego grodziska – Pisarowa Góra.

„O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

16 maja 2019 r. w Monieckim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. W konkursie wzięło udział 37. recytatorów.

IV Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy

3 maja 2019 roku kolarze kolejny raz ścigali się po monieckich drogach. Z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Mońkach zorganizowany został IV Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy.

Baje, Bajki, Bajeczki

Dnia 25 kwietnia 2019roku odbyły się powiatowe eliminacje XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych pn. „Baje, bajki, bajeczki”.

Przegląd zdobnictwa obrzędowego 2019

Tradycyjnie już jak co roku w Niedzielę Palmową w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Przeglądu pn.”Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”.

Maski i pacynki

Marzec to taki miesiąc, który obfituje w ciekawe daty z kalendarza świąt typowych i nietypowych. 21 marca mamy pierwszy dzień wiosny, bardzo radosny po długiej zimie. Tego samego dnia przypada też Światowy Dzień Lalkarstwa oraz Międzynarodowy Dzień Poezji. W miesiącu tym również świętują pisarze, 3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Kolejne święto to 27 marca. Tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Dni bardzo ważne dla miłośników teatru i literatury. Aby uczcić te ważne daty, zaprosiliśmy dzieci na warsztaty teatralne. Młodsze dzieci przyszły wraz z rodzicami. Dzieciaki uczestniczące w warsztatach dowiedziały się, co to jest maska, jaką ma historię, z czego zazwyczaj była wykonana na przestrzeni wieków. Zaprojektowały i wykonały własną maskę. Podziwiały też zdjęcia masek wykonanych przez znanych artystów. Gdy maski schły, maluchy miały okazję stworzyć własną pacynkę. W tej pracy dzieciom towarzyszyli dorośli. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, małym i dorosłym. Prace można oglądać na wystawie w Monieckim Ośrodku kultury.    

III Moniecki Festiwal Piosenki Dziecięcej

25 marca br. w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się III Moniecki Festiwal Piosenki Dziecięcej Na powitanie wiosny. Młodzi artyści spotkali się, by uczcić nadejście wiosny.

Grand Prix w Brydżu Sportowym

W niedzielę 17.02.2019 r. w Monieckim Ośrodku Kultury, odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Moniek w Brydżu Sportowym. Zaliczany do Grand Prix Województwa Podlaskiego. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba uczestników(33 pary) w tym para z Litwy.

Dzień Babci i Dziadka

9 lutego 2019 roku o godz. 16.00 na sali widowiskowej MOK zebrały się babcie i dziadkowie aby świętować swoje święto.

Zakończenie Ferii 2019

W piątek 1 lutego 2019 roku odbyło się zakończenie i podsumowanie Ferii Zimowych organizowanych przez Moniecki Ośrodek Kultury.

Rozpoczęcie Ferii Zimowych 2019

21 stycznia 2019 roku w całym woj. podlaskim rozpoczęła się przerwa zimowa od zajęć lekcyjnych prowadzonych w szkołach.

Spotkania Jasełkowe 2019

W dniach 11-17 stycznia 2019 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbywają się coroczne Spotkania Teatrów Jasełkowych. Tegoroczne spotkania to już XIII edycja a hasło spotkań brzmi „…Śpiewajcie Aniołowie, pasterze grajcie Mu…”.

Kolęda z Gwiazdą 2019

W niedzielę 13 stycznia w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Kazimierza Królewicza w Mońkach po raz kolejny odbył się koncert pt. Kolęda z Gwiazdą. W tym roku przed moniecką publicznością wystąpił zespół GABI & HOLY NOIZ.

Krwiodawcy nie zawiedli!

Każdego roku rozpoczynamy pobieranie krwi w drugą niedzielę stycznia. Tego dnia akcję rozpoczęliśmy o godz. 09.00 i trwała do godz. 15.00.

Powitanie Nowego Roku 2019

Tradycyjnie 31 grudnia na skwerze miejskim mieszkańcy Moniek mogli wspólnie przywitać Nowy Rok 2020.

Podsumowanie działalność OR PCK w Mońkach za 2018

W 2018 roku na terenie miasta Mońki zorganizowaliśmy 14 akcji pobierania krwi.

Ostatnie tego roku pobieranie krwi w Mońkach

W niedzielę 09 grudnia 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 zorganizowaliśmy kolejną tego roku akcję pobierania krwi.

Niepodległościowa akcja krwiodawcza w Mońkach!

W niedzielę 11 listopada 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 zorganizowaliśmy w Mońkach już 13 akcję krwiodawczą w 100 rocznicę Niepodległości.

Jeszcze Polska Nie Zginęła 2018

9 listopada w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej “Jeszcze Polska nie zginęła”.

Konkursy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

7 listopada 2018 r. w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się konkurs wiedzy historycznej oraz podsumowano konkurs plastyczny z okazji 100lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dzień Seniora 2018

W sobotnie popołudnie 13 października br. o godz. 16.00 odbył się “Dzień Seniora” organizowany przez Rejonowy Zarząd Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mońkach i Moniecki Ośrodek Kultury.

Październik w krwiodawstwie

W niedzielę 14 października 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 zorganizowaliśmy kolejną akcję pobierania krwi.

Poezja Życiem Pisana – 2018

23 wrześnie 2018 r. odbyło się podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Melanii Burzyńskiej pn. „Poezja życiem pisana”.

Wieczory Muzyczne 2018 – Koncert finałowy

W sobotę 29 września br. w Kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach odbył się trzeci finałowy koncert IX Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta.

Krzeczkowo – wieś gminy Mońki

W dniu 06.10.2018 r. w sali widowiskowej Monieckiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Krzeczkowo wieś gminy Mońki”, zrealizowanego w ramach „II Konkursu Oddolnych Inicjatyw Kulturalnych” mieszkańców gminy Mońki.

II koncert u św. Brata Alberta

W sobotę 22 września br. w Kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach odbył się drugi koncert IX Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta. Przed moniecką publicznością wystąpił Kwartet Dworski z Białegostoku w składzie: Piotr Przydworski – skrzypce, Piotr Krakowiak – skrzypce, Alicja Skwierczyńska – altówka, Grzegorz Vytlacil – wiolonczela.

Święto Wsi 2018

16 września br. w Przytulance odbył się XI Turniej Wsi Monieckich – Święto Wsi.

Wieczory Muzyczne 2018

W sobotę 15 września br. w Kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach odbył się koncert inauguracyjny IX Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta. Przed moniecką publicznością wystąpiła Pani Katarzyna Drogosz z Warszawy.

Wycieczka na zakończenie Wakacji 2018

W ramach Wakacyjnej Akcji Lato 2018 najaktywniejsza grupa dzieci wzięła udział w wycieczce edukacyjnej na kładkę przyrodniczo – widokową w Osowcu Twierdza, Muzeum Mleka w Grajewie oraz Grajewskiego Muzeum Historycznego.

Parafialny Festyn Rodzinny

26 sierpnia 2018 roku odbył się pierwszy Parafialny Festyn Rodzinny. Impreza zorganizowana była na placu obok kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza.

XIX Memoriał Piłkarski im. Piotra Draheima

5 sierpnia, przy wspaniałej pogodzie, już po raz dziewiętnasty, rozegrany został Memoriał Piłkarski imienia Piotra Draheima.

Sierpniowe pobieranie krwi w Mońkach

W niedzielę 12 sierpnia 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 zorganizowaliśmy kolejną tego roku akcję pobierania krwi

Podlaska Oktawa Kultur 2018

W piątek 27.07.2018 o godzinie 17.00 w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur 2018. Przed moniecką publicznością wystąpił zespół Music Souvenir z Ukrainy.

Dni Moniek – Sobota

Tegoroczne obchody Dni Moniek 2018 odbyły się w dn. 21 – 22 lipca. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym.

Krwiodawstwo na Święto Moniek

Takiej akcji krwiodawczej Mońki jeszcze nie widziały. W niedzielę 22 lipca 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 16.00 zorganizowaliśmy kolejną tego roku akcję pobierania krwi.

Dni Moniek 2018 – Niedziela

Tegoroczne obchody Dni Moniek 2018 odbyły się w dn. 21 – 22 lipca. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym.

SPOKREWNIENI – pobieranie krwi w Mońkach.

W niedzielę 18 marca 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 odbyła się kolejna akcja zorganizowana przez służby mundurowe naszego miasta pod ogólnopolską zbiórką krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”.

Lutowe pobieranie krwi w Mońkach

W niedzielę 18 lutego 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 zorganizowaliśmy drugą tego roku akcje pobierania krwi.