STADION MIEJSKI

Stadion Miejski to największe zaplecze do uprawiania sportu rekreacyjnie i wyczynowo. W skład kompleksu wchodzą dwa pełnowymiarowe boiska: trawiaste i treningowe. Na boisku treningowym zamontowany jest system nawadniania, istnieje również – jedyna w powiecie – bieżnia lekkoatletyczna o wymiarze 400 metrów oraz wyczynowa klatka do rzutów (młotem, dyskiem). Na terenie stadionu znajduję się siłowania zewnętrzna składająca się z 7 stanowisk..

W ostatnim, trudnym czasie trwania pandemii koronawirusa, na Stadionie Miejskim udało się wykonać najpilniejsze prace:

  • przeniesienie na drugą stronę oraz montaż dwóch trybun boiskowych;
  • zakup i montaż siedzisk stadionowych (łącznie miejsc siedzących 250 szt.);
  • dokupienie lamp metalohalogenkowych do oświetlenia boiska głównego oraz na boisko ze sztuczna nawierzchnią („Blisko Boisko”). Dzięki temu istnieje możliwość udostępnienia boiska do treningów w okresie jesienno – zimowym;
  • remont pomieszczeń w budynku Ośrodka;
  • ułożenie kostki brukowej przy budynku Stadionu Miejskiego.

Oprócz działalności na rzecz organizacji sportowych ośrodek świadczył usługi na rzecz osób fizycznych, zakładów pracy, monieckich firm.

Działalność bieżąca skupia się na pielęgnacji i konserwacji boisk sportowych wraz z obiektami towarzyszącymi zaś wewnątrz budynków – zaplecza socjalnego z naciskiem na utrzymanie szatni i pomieszczeń sanitarnych w odpowiednim stanie

Prace inwestycyjne boisk trawiastych Stadionu Miejskiego: remont i odbudowy naturalnych płyt boisk piłkarskich poprzez następujące zabiegi: wertykulacja, aeracja, piaskowanie, dosiew trawy, rozsyp nawozów, regularne koszenie, szczotkowanie.