ZAJĘCIA TANECZNE

ZAJĘCIA TANECZNE

Pasja, ciężka praca, radość – Bboying

Od roku 2007 w Monieckim Ośrodku odbywają się zajęcia z Bboyingu. Od tego czasu przewinęło się dziesiątki osób. I różne grupy taneczne takie jak: Elemental Breakers, Mocher Pikata i ta, która w tej chwili aktywnie udziela się na scenie tanecznej w Polsce, czyli Czocher Kakata. Przygodę z tańcem tancerze zaczęli z instruktorem z Łomży Panem Markiem Kisielem gdzie szkolił starszą generacje monieckich bboys. Następnie za szkolenie innych wziął się uczeń Pana Marka, Krzysztof Żukowski. Po odpowiednich kursach i latach praktyki już dyplomowany instruktor tańca nowoczesnego uczy młodzież do dziś. W MOK tańczą chłopcy jak i dziewczęta w różnym wieku, każda osoba jest wyjątkowa i ma wypracowany inny styl, który wytrwale rozwija na parkiecie. Młodzi pasjonaci jeżdżą na warsztaty z tancerzami z Polski jak i za granicy by podnosić swój poziom, również na zawody w formie walk jak i prezentacji grupowych choreografii, uczestniczą też w pokazach na imprezach okolicznościowych. Breakdance to najcięższy taniec na świecie do opanowania, wymaga poczucia rytmu, dużo siły, rozciągnięcia i wytrwałości gdyż siniaki, obicia, zakwasy, nie raz złamania to integralna część tego ulicznego tańca. Przygodę z tańcem może zacząć każdy, kto chce spróbować czegoś fantastycznego i zachwycać innym gdyż ten taniec jest niewątpliwie bardzo efektowny. Jak również pomaga w budowaniu zgrabnej sylwetki, poprawia krążenie i humor, wypracowuje samodyscyplinę i tak o samych zaletach można by pisać w nieskończoność. Najlepiej przyjść i sprawdzić samemu.

ZAJĘCIA:

  • wtorek godz. 17:00
  • czwartek godz. 17:00

Sala Widowiskowa MOK

ZAJĘCIA TANECZNE

Początki pierwszych ruchów muzyczno – wokalnych przy Monieckim Ośrodku Kultury sięgają lat 90-tych i trwają nie przerwanie aż po dziś.

Pierwszym i zarazem najdłużej pracującym Instruktorem ds. muzyki w MOK-u był Pan Jerzy Tomzik. Pracę z moniecką młodzieżą rozpoczął w 1989 r. i trwała ona aż do 2007 r. Przez ten czas wychował wiele uzdolnionych muzycznie osób. Perełką był zespół „Kochane Dzieciaki”, który odnosił wiele sukcesów m.in. gościł w Telewizji Trwam w programie pn. „Stworzeni do miłości„. Podczas audycji usłyszeć można było 9 utworów przygotowanych przez moniecką młodzież.

W 2007 roku Pana Jerzego Tomzika zmienił Pan Grzegorz Perkowski.

W tym samym roku Pana Grzegorza na stanowisku instr. ds. muzyki zastąpił Pan Sylwester Trojanowski. Młodzież pod czujnym okiem Pana Sylwestra występowała na różnego rodzaju konkursach i przeglądach wokalnych. Nie zabrakło również występów przed większą publicznością na imprezach plenerowych z okazji święta miasta.

Od początku 2015 roku zajęcia muzyczne odbywały się pod kierownictwem Pani Małgorzaty Trojanowskiej. Stworzony został nowy podział zajęć muzycznych na poszczególne grupy wiekowe. Poczynając od najmłodszych przedszkolaków aż po najstarszą młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

Od 2018 roku zajęcia prowadzi Pani Izabela Kłubowicz.

Zajęcia odbywają się w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 – 18.00