Zakończenie Ferii w MOK

Aktualności z ferii

Oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych 2020 odbyło się dnia 20 stycznia 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury. Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury Pan Dariusz Gwiazda wraz z policjantami przywitali licznie zgromadzone dzieci oraz rodziców i oficjalnie rozpoczęli ferie zimowe w Mońkach. Podczas spotkania, funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych oraz miejscu zamieszkania, w ruchu drogowym.

Zajęcia odbywały się codziennie (poniedziałek – piątek) przez 10 dni w sali widowiskowej MOK od godziny 11.00 do godz. 14.00. Zajęcia miały charakter otwarty, uczestniczyło w nich codziennie około 30 dzieci, które brały udział w licznych zabawach edukacyjnych, sprawnościowych, plastycznych, muzycznych, kulturalnych, tanecznych i rękodzielniczych. Ogólna liczba dzieci biorących w tegorocznych feriach wyniosła około 50 osób.
W związku z obchodami 55 rocznicy nadania praw miejskich, jednym z zadań dzieci było napisanie wiersza o Mońkach jak również wykonanie pracy plastycznej, polegającej na wykonaniu godła i charakterystycznych monieckich budowli.

Tradycyjnie jak co roku na Hali Sportowej ZSOiZ w Mońkach, odbyły się turnieje piłkarskie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III SP., klasy IV-VI SP. Każdy z zawodników został udekorowany pamiątkowym medalem, a najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki i nagrody. W każdym turnieju wyłonieni zostali wyróżniający się zawodnicy , na których czekały atrakcyjne nagrody.

W pierwszym tygodniu ferii, odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem „Wiem co jem”, zorganizowane przez gości z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Mońkach. W trakcie prowadzonych zajęć, dzieci rozwiązywały liczne krzyżówki i wykreślanki jak również brały udział
w zajęciach plastycznych i ruchowych.

Również w pierwszym tygodniu dzieci wzięły udział w grze pt. „Palcem po mapie”.
W trakcie gry dzieci miały do wykonania różne zadania, polegające na wykonaniu instrumentów, segregacji śmieci, znalezienie najważniejszych monieckich obiektów na mapie czy też zaprogramowanie robota do odnalezienia odpowiedniej trasy łączącej poszczególne budynki
w Mońkach, konkurencji przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną.

W drugim tygodniu ferii, dzieci wzięły udział w zajęciach muzycznych i tanecznych, na których poznały liczne tańce narodowe, grały w muzyczne kalambury jak również nauczyły się układu tanecznego.

29 stycznia odbyła się wycieczka do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mońkach. W związku ze zmianą zasad segregacji, dzieci dowiedziały się jak poprawnie segregować śmieci, co zrobić z niepotrzebnymi sprzętami , jak również jak działa śmieciarka i w jaki sposób niszczone są dokumenty. Po wycieczce dzieci udały się na Stadion Miejski, na którym przygotowane zostało ognisko.

W ostatnim dniu ferii odbył się Bal Przebierańców, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje stroje jak i brały udział w konkursach i zabawach. Wybrane zostały dwie królowe balu, które zostały nagrodzone pamiątkowymi koronami i nagrodami. W trakcie balu, dzieci zaprezentowały również układ taneczny, jakiego nauczyły się na zajęciach w trakcie ferii.

Zwieńczeniem balu był słodki poczęstunek i wręczenie nagród i upominków dla dzieci, które każdego dnia zdobywały punkty za udział w konkursach i zajęciach. Pierwszych 10 uczestników otrzymało nagrody specjalne, które wręczył Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury, a pozostałe dzieci drobne upominki. Każde z dzieci otrzymało również pamiątkowy dyplom za uczestnictwo
w FERIACH RAZEM z MOK.