Ferie w MOK

Aktualności z ferii

Oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych 2020 odbyło się 20 stycznia 2020 roku w Monieckim Ośrodku Kultury. W trakcie pierwszego tygodnia zimowiska udział wzięło ponad 40 dzieciaków. W pierwszym tygodniu ferii odbyło się z spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Przypomnieli oni dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych oraz w miejscu zamieszkania. Jednym z ważniejszych aspektów spotkania było uświadomienie dzieciom jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.

Tradycyjnie już podczas zimowska zostało zorganizowane spotkanie z Paniami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mońkach, które przeprowadziły zajęcia ph. “Zdrowy Styl Życia”. W trakcie prowadzonych zajęć, dzieci rozwiązywały liczne krzyżówki i wykreślanki jak również brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych.
Poza spotkaniami z zaproszonymi gośćmi dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach plastycznych, edukacyjnych i ruchowych. Odbyła się nawet mini gra miejska na terenie ośrodka.
W drugim tygodniu przewidziane są m.in. zajęcia taneczne, muzyczne oraz wycieczka edukacyjna połączona z ogniskiem na Stadionie Miejskim w Mońkach.