Z miłością do natury – wystawa i warsztaty

Moniecki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę i warsztaty Z miłością do natury. Wystawa odbędzie się od 17.05 – 25.06. 2021 r.  zaś warsztaty 16.06.2021 w dwóch terminach godzinowych. Pierwsza grupa od godz. 11.00 – 14.00 i druga grupa w godz. 17.00 – 20.00. Ilość miejsc na warsztaty ograniczona do 15 max na jedne warsztaty (jeśli wystąpią kolejne obostrzenia sanitarne to grupy warsztatowe będą zorganizowane zgodnie z rozporządzeniem). Cena warsztatów 25 zł (płatność na miejscu). Z warsztatów uczestnik wychodzi ze swoim obrazkiem wyhaftowanym technika wstążeczkową. Współorganizatorem wystawy i warsztatów jest Fundacji ONI – TO MY.

Szczegóły odnośnie rejestracji uczestników zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Z racji obowiązujących obostrzeń i limitów związanych z pandemią na ternie Polski prosimy o rezerwację terminów odwiedzin. Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub przez FB pod linkiem niżej:

Terminy można ustalać pod nr tel. +48 85 716 2464 lub e-mail: mok@kulturamonki.pl

Z miłości do natury

Zamiast pędzla autorka używa igły, zamiast farb – kolorowych wstążek, które w rękach mistrzyni zamieniają się w przepiękne kwiaty. Wśród nich są królewskie róże, jaskrawe słoneczniki, polne kwiaty, eleganckie astry, kolorowe chryzantemy, bujne piwonie, kruche tulipany, mlecze… które ożywają na naszych oczach.

Maryna Chystsiakova pochodzi z Białorusi, na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Wolny czas poświęca robótkom ręcznym, którymi pasjonuje się od dzieciństwa. Haftem wstążeczkowym zajmuje się od ośmiu lat. Pierwsza personalna wystawa Maryny Chystsiakovej odbyła się w 2014 roku w Mińsku. Regularnie uczestniczy w wystawach i jarmarkach bożonarodzeniowych, wielkanocnych i charytatywnych, uczestniczy w festiwalach w różnych miastach.

Autorkę inspiruje naturą, w której nie ma wyraźnych geometrycznych linii. Haftuje na lnie. Słodki zapach lata przenosi ją z powrotem do dzieciństwa, przywołuje miłe wspomnienia. Nie ma dnia bez twórczości „Kocham swoją pracę” – mówi Maryna Chystsiakova. – Tam pomagam ludziom, a w domu dzięki swojemu hobby przywracam zużyte siły. Pogrążam się w twórczości, zapominając o wszelakich kłopotach”.

Na Podlasiu wystawa Maryny Chystsiakovej była eksponowana w Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Mielniku. W Mońkach będzie dostępna do końca czerwca 2021 roku.

Na obrazku znajdują się czerwonki kwiatki z zielonymi łodygami.Obrazek przedstawia kompozycję kwiatową.Obrazek przedstawia kompozycję kwiatową.Obrazek przedstawia kompozycję kwiatową.Obrazek przedstawia kompozycję kwiatową.