Wystawa prac malarskich Joanny HINZ

Wystawa prac malarskich Joanny HINZ

Moniecki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do odwiedzania i oglądania wystawy prac malarskich naszej lokalnej artystki Pani Joanna Hinz.

Wystawę można oglądać od 20.01. do 28.02.2022 roku. Otwarcie wystawy o godz. 16.30 w sali kameralnej MOK.

Wystawa udostępniania jest z zachowaniem reżimu sanitarnego.

JOANNA HINZ – BIO

Joanna Hinz z domu Gromkowska, ur. w 1969 r. w Mońkach. Była uczennicą klasy sportowej Szkoły podstawowej nr 2 w Mońkach, potem LO w Mońkach. W latach 1984-89 była zawodniczką MKS Juvenia w Białymstoku i reprezentowała województwo na lekkoatletycznych zawodach sportowych w biegach średnich. Była wielokrotna medalistką Mistrzostw Polski w biegach na 400m, 200m oraz w sztafecie 4x400m. Po ukończeniu LO uczyła się w Studium Nauczycielskim Wychowania Fizycznego w Białymstoku, a następnie ukończyła AWF w Gdańsku.

Od najmłodszych lat lubiła malować, robiła to całe dzieciństwo. Potem jednak sport przesłonił na parę lat zapał do malowania. W 1991 roku zaczęła się poważniejsza twórczość. Początkowo były nieśmiałe próby na płytach pilśniowych, potem na płótnie. W międzyczasie tworzyła obrazy ze skóry, oraz malunki na szkle. Jednak pani Joanna wróciła ze zdwojona siłą do malarstwa olejnego, a teraz akrylowego. Spod jej pędzla wyszło już około 2 tysiące obrazów o różnej tematyce. Tylko w ostatnim roku stworzyła ich ponad sto. Najchętniej maluje pejzaże i kwiaty. Chociaż ostatnio zafascynowała się nową techniką abstrakcyjną – pouringiem. Swoje dzieła pokazywała na przeróżnych wystawach powiatowych i wojewódzkich, na festynach, jarmarkach i kiermaszach(„Sto pomysłów dla Biebrzy „,”Święto chleba” w Ciechanowcu, jarmark w Kiermusach, Nowogrodzie. Wiele podarowała na cele charytatywne. Większość namalowanych przez nią obrazów została sprzedana lub darowana. Zdobią teraz ściany domów zarówno w Polsce jak i za granicą.