Podsumowanie VII Regionalnego Konkursu „Na Tradycyjny Stroik Bożonarodzeniowy”

Aktualności

Podsumowanie VII Regionalnego Konkursu „Na Tradycyjny Stroik Bożonarodzeniowy”

17 grudnia 2021 roku odbyło się podsumowanie VII Regionalnego Konkursu „Na Tradycyjny Stroik Bożonarodzeniowy”, konkurs jest kontynuacją cyklicznego Przeglądu „Na Choinkę Bożonarodzeniową”.

Na tegoroczną, VII edycję konkursu wpłynęły 34 prace, które oceniane były przez komisję w 5 kategoriach. Z powodu obostrzeń epidemicznych ocena Jury odbyła się w formie on-line. Jury zwracało szczególną uwagę na oryginalność kompozycji, estetykę, wykorzystanie naturalnych materiałów.

Jury w składzie: Krystyna Kunicka – kierownik Działu Sztuk Plastycznych Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, Lila Wyszkowska – instr. plastyki Działu Sztuk Plastycznych PIK w Białymstoku, Adam Ślefarski – instr. plastyki PIK w Białymstoku oraz Katarzyna Gutowska – instr. ds. plastyki w MOK przyznało 12 nagród i 14 wyróżnień w następujących kategoriach:

W kategorii I – dzieci szkoły podstawowej klas I – III

Wszyscy uczestnicy otrzymują upominki za udział:

Nel Mandziej, Barbara Kopaczewska, Hubert Jaworowski, Julia Puchalska, Kacper Roland Chojnowski, Krzysztof Tekień, Maja Znosko, Michał Poliński

W kategorii II – dzieci szkół podstawowych kl. IV – VIII

Nagrody otrzymują:

 • Angelika Reliszka
 • Sandra Sobotko
 • Weronika Ciborowska
 • Filip Znosko

Wyróżnienia: Daria i Antoni Sobotko, Martyna Świszulska-Polińska, Karolina Kiełczewska, Kacper Taraskiewicz, Julia Tekień, Hubert Czyżewski

W kategorii III – młodzież szkół średnich

Nagrodę otrzymuje: Aneta Skowronek

W kategorii IV – dorośli

Nagrody otrzymują:

 • Anna Rybicka
 • Klara Janicka
 • Środowiskowy Dom Samopomocy GAMA
 • Wiesława Torebko
 • KGW w Bobrówce

Wyróżnienia: Szkoła Specjalna przy ZSOiZ w Mońkach, Patrycja Jabłonowska, Iwona Kamińska, Anna

Polińska, Agata Malinowska.

W Kategorii V – rodziny z dziećmi

Nagrody otrzymują:

 • Rodzina Radzajewskich
 • Rodzina Mandziejów

Wyróżnienia: rodzina Zarzeckich i Kopaczewskich

Konkurs na stroik bożonarodzeniowy jest formą zwrócenia uwagi na bogatą tradycję ludową plastyki obrzędowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, a zwłaszcza na ozdoby choinkowe i sposób ich eksponowania, pozyskanie ozdób choinkowych wykonanych zgodnie z ludową i miejscową tradycją z materiałów naturalnych. Jury dziękuje Organizatorom za to, że poprzez Konkurs aktywizuje środowisko twórców z terenu powiatu monieckiego oraz daje szansę na wychowanie kontynuatorów tradycji poprzez angażowanie młodego pokolenia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!!! Nagrody można odbierać 21 grudnia 2021 roku od godz. 10.00 w Monieckim Ośrodku Kultury.

 

Imprez dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego