Zakończenie Ferii Zimowych Razem z MOK 2024

Aktualności, Aktualności z ferii

W dniach od 22 stycznia do 2 lutego 2024r Moniecki Ośrodek Kultury w ramach akcji „Ferie Zimowe Razem z MOK 2024.” przygotował bardzo bogatą ofertę zajęć, w których udział brało ok. 50 dzieci. Zajęcia miały charakter otwarty. Mając na uwadze bezpieczne spędzenie czasu wolnego MOK opracował program zajęć edukacyjnych, kulturalnych, rozrywkowych, sprawnościowych oraz plastycznych. Ferie odbywały się codziennie
(poniedziałek – piątek) od godz. 11:00 do godz. 14:00.

Dnia 22.01.2024r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych z MOK, zebrane dzieci przywitał Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury Dariusz Gwiazda. Pierwszy dzień był dniem zapoznawczym i organizacyjnym, mającym na celu przypomnienie dzieciom jak bezpiecznie spędzać ferie, a także zostały zapoznane one z regulaminem Ferii Zimowych Razem z MOK.

Jednocześnie w dniach 22.01 – 25.01.2024r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Mońkach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach odbyły się Halowe Turnieje Piłki Nożnej – Ferie z MOK, w trzech kategoriach : klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Za poszczególne miejsca oraz wzięcie udziału w zawodach rozdane zostały pamiątkowe medale, puchary, dyplomy i statuetki.

Podczas trwających ferii dzieci dwukrotnie gościły w Monieckiej Mediatece na seansach filmowych. Brały również udział w warsztatach literackich prowadzonych przez regionalną poetkę Panią Krystynę Gudel. Dzieci zapoznały się z historią kolekcjonowanych przez Panią Krystynę ołówków z różnych stron świata. Młodsza grupa wspólnie z Panią napisała wiersz, natomiast starsza grupa pod czujnym okiem poetki zmierzyła się z wyzwaniem napisania własnego haiku.

Młodzi uczestnicy ferii, brali udział również w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Pana Krzysztofa Żukowskiego, poprzez zajęcia dzieci miały możliwość nauczenia się najpopularniejszych podstawowych kroków.

W drugiej połowie ferii udaliśmy się na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie pt. „Baśń o rycerzu bez konia”, a po zakończonym przedstawieniu udaliśmy się do piwnicy lalek. Dzieci były zachwycone zaprezentowanym spektaklem, a także różnorodnością lalek, jakie były wykorzystywane do wszelkiego rodzaju pokazów teatralnych. Dzieci spotkały się również z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mońkach, która wyjaśniła jak bezpiecznie spędzić ferie, a także poruszyła tematy związane ze zdrowym stylem życia, wpływem używek i uzależnień na organizm ludzki. Dzieci miały możliwość rozwiązywania krzyżówek, kolorowanek i rebusów, a także brały aktywny udział w zabawach edukacyjnych.

Dnia 2 lutego odbyło się podsumowanie ferii oraz coroczny bal przebierańców, na dzieci czekał słodki poczęstunek. Każdy z uczestników Ferii otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody, za czynny udział w akcji Ferie Razem z MOK. Każdemu z uczestników na co dzień towarzyszył dobry humor, moc uśmiechu i dobra zabawa.

Wieści z Ferii Zimowych

Ferie 2024 – Dzień VIII

Wycieczka do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie pt. Baśń o rycerzu bez konia…

Ferie 2024 – Dzień VII

Wieści z Ferii Zimowych Ferie 2024 – Dzień VIW Monieckim Ośrodku Kultury rozpoczął się drugi tydzień zimowiska pod nazwą Ferie 2024 Razem z MOK. Zobacz więcejFerie Zimowe – Dzień IVW czwartek 25 stycznia odbyły się zajęcia taneczne z Panem Krzysztofem Żukowskim. Zobacz więcejFerie Zimowe – Dzień IIWtorek 23 stycznia 2024 r., był drugim dniem ferii zimowych w Monieckim Ośrodku Kultury. Dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych oraz kreatywnie spędzić czas. Zobacz więcej

Ferie 2024 – Dzień VI

W Monieckim Ośrodku Kultury rozpoczął się drugi tydzień zimowiska pod nazwą Ferie 2024 Razem z MOK.

Ferie 2024 – Dzień V

W Monieckim Ośrodku Kultury w ramach Ferii Zimowych Razem z MOK odbywają się różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży. 

Ferie Zimowe – Dzień IV

W czwartek 25 stycznia odbyły się zajęcia taneczne z Panem Krzysztofem Żukowskim.

Ferie Zimowe – Dzień III

W środę, dzieci i młodzież mieli okazję uczestniczyć w seansie filmowym.