Zakończenie Ferii 2019

Aktualności z ferii

W piątek 1 lutego 2019 roku odbyło się zakończenie i podsumowanie Ferii Zimowych organizowanych przez Moniecki Ośrodek Kultury. Tradycyjnie w ostatni dzień dochodzeniowego zimowiska zorganizowany został bal karnawałowy. Najbardziej aktywni uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i specjalnymi nagrodami, które wręczył Pan Dariusz Gwiazda – Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury. Wszystkie dzieci, które przybyły na bal dostał słodki poczęstunek.

Oficjalne rozpoczęcie Ferii Zimowych 2019 odbyło się dnia 21 stycznia 2019 roku przy fontannie w Mońkach. Podczas spotkania dzieci pod Komendą Policji, policja wraz ze strażakami przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych oraz miejscu zamieszkania, w ruchu drogowym; przypomnieli również jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków, po czym każde dziecko otrzymało gadżet w postaci odblasku; strażacy zaprezentowali sprzęt i czynności mające miejsce w trakcie ratowania osób po załamaniu się lodu na rzece lub jeziorze.

W ramach akcji „FERIE RAZEM Z MOK” Moniecki Ośrodek Kultury zorganizował dochodzeniowe zimowisko dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Zajęcia odbywały się codziennie (poniedziałek-piątek) przez 10 dni w sali widowiskowej MOK od godziny 11.00 do godz. 14.00. Zajęcia miały charakter otwarty, uczestniczyło w nich codziennie około 30 dzieci, które brały udział w licznych zabawach edukacyjnych, sprawnościowych, plastycznych, muzycznych, kulturalnych, tanecznych i rękodzielniczych. Ogólna liczba dzieci biorących w tegorocznych feriach wyniosła około 50 osób.

Tradycyjnie jak co roku na Hali Sportowej ZSOiZ w Mońkach, odbyły się turnieje piłkarskie w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP., klasy IV-VI SP. oraz klasy VII-VIII oraz gimnazjum. Każdy z zawodników został udekorowany pamiątkowym medalem, a najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki. W każdym turnieju wyłonieni zostali wyróżniający się zawodnicy , na których czekały atrakcyjne nagrody.

Drugi tydzień ferii, dzieci rozpoczęły ogniskiem zorganizowanym na Stadionie Miejskim w Mońkach. W trakcie brały udział w zabawach na śniegu jak również aktywnie śpiewały piosenki do akompaniamentu gitary.

W drugim tygodniu ferii, odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem „Zdrowy Tryb Życia”, zorganizowane przez gości z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Mońkach. W trakcie prowadzonych zajęć, dzieci rozwiązywały liczne krzyżówki i wykreślanki jak również brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych.

Instruktorzy Monieckiego Ośrodka Kultury podczas ferii zawitali również do świetlicy wiejskiej w Przytulance, gdzie dzieci uczęszczające na ferie do MOKu brały udział w zajęciach plastycznych, konkurencjach sportowych i rekreacyjnych. Uwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu było ognisko integracyjne. Na zakończenie spotkania dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

W ostatnim dniu ferii odbył się Bal Przebierańców, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje stroje jak i brały udział w konkursach i zabawach. Wybrani zostali również król i królowa balu, którzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi koronami i nagrodami. W trakcie balu, dzieci zaprezentowały również układ taneczny, jakiego nauczyły się na zajęciach w trakcie ferii.

Zwieńczeniem balu był słodki poczęstunek i wręczenie nagród i upominków dla dzieci, które każdego dnia zdobywały punkty za udział w konkursach i zajęciach. Pierwsze 10 uczestników otrzymało nagrody specjalne, które wręczył Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury, a pozostałe dzieci drobne upominki. Każde z dzieci otrzymało również pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w FERIACH RAZEM z MOK.