Wieczory Muzyczne 2018

Aktualności

W sobotę 15 września br. w Kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach odbył się koncert inauguracyjny IX Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta. Przed moniecką publicznością wystąpiła Pani Katarzyna Drogosz z Warszawy.

Katarzyna Drogosz urodziła się w Warszawie. Tam studiowała grę na fortepianie w klasie prof. Teresy Manasterskiej i ad. Aleksandry Kowalik. Po uzyskaniu dyplomu magistra (2001), podjęła dalsze studia w dziedzinie instrumentów historycznych w Conservatorium van Amsterdam (2001-2005) w klasie fortepiano prof. Stanleya Hooglanda oraz w Musikhochschule Freiburg (2005-2007) w klasie klawesynu prof. Roberta Hilla. Studiowała także dyplomację kulturalną w Collegium Civitas w Warszawie oraz ukończyła studia doktoranckie w katowickiej Uczelni. Stopień doktora uzyskała w styczniu 2017 roku. W 2007 roku otrzymała wyróżnienie na międzynarodowym konkursie „Musica Antiqua” w Brugii, w kategorii pianoforte solo.

Koncertuje jako solistka i kameralistka. Występuje z wieloma wokalistami i instrumentalistami, m. in. Martą Boberską (sopran), Teresą Kamińską (wiolonczela), Petrą Matejovą (pianoforte). Współpracuje także z wybitnym brytyjskim fortepianistą, profesorem Royal College of Music w Londynie, Geoffreyem Govierem, poświęcając się interpretacji utworów Franciszka Schuberta na fortepian na cztery ręce. Katarzyna Drogosz występowała z najlepszymi polskimi zespołami instrumentów dawnych: Capellą Cracoviensis, Wrocławską Orkiestrą Barokową i Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Kolejny koncert już 22 września o godzi. 19.00. Wystąpi Kwartet Dworski z Białegostoku w składzie:
– Piotr Przydworski – skrzypce
– Piotr Krakowiak – skrzypce
– Alicja Skwierczyńska – altówka
– Grzegorz Vytlacil – wiolonczela