Podsumowanie Wakacyjnej Akcji Lato 2023 – 25.08.2023

Aktualności, Aktualności z wakacji

Oficjalne rozpoczęcie wakacji miało miejsce 4 lipca br. na placu zabaw przy Al. Niepodległości. Impreza, jak co roku, zorganizowana została w ramach Wakacyjnej Akcji Lato. Na placu zabaw zebrało się ponad 100 dzieciaków, które uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach, konkurencjach sportowych i plastycznych prowadzonych przez profesjonalnego animatora. Każdy uczestnik za udział w konkurencjach nagradzany był upominkiem. Na zakończenie imprezy wszyscy zostali poczęstowani lodami. W trakcie zabawy dzieci mogły również skosztować waty cukrowej.

Wakacyjna Akcja Lato 2023 zrealizowana została przede wszystkim w formie cotygodniowych mini festynów osiedlowych. Festyny zostały przeprowadzone w różnych lokalizacjach miasta. Należały do nich: plac zabaw przy Pomniku, plac zabaw przy Spółdzielni Mieszkaniowej, plac zabaw przy ulicy Wojska Polskiego 48, plac zabaw przy ulicy Gajowej, plac zabaw przy ul. Tysiąclecia, Blisko Boisko przy ulicy Gajowej. Zainteresowanie naszą akcją ze strony dzieci było ogromne. Chętnie i intensywnie uczestniczyły w naszych działaniach. Dużą popularnością cieszyła się kolorowa chusta animacyjna. Jej wykorzystanie dało to dzieciom dużo radości. Natomiast na boisku przy ul. Gajowej spore emocje wzbudzały rozgrywane tam konkurencje z piłką. Nie zabrakło również uwielbianej przez większość dzieci gry, jaką jest zbijak.

Festyny na terenie Moniek były organizowane w każdy wtorek w godz.: 11.00-14.00. Tegoroczna Akcja Wakacyjna Lato 2023 w MOK wzbogacona została o cykl darmowych warsztatów rekreacyjno – artystycznych, wokalnych i tanecznych oraz warsztatów płatnych z zakresu rękodzieła, teatru i plastyki. Warsztaty przeprowadzili instruktorzy MOK.

Warsztaty rękodzielnicze odbyły się w dniach 26-28 lipca. W trakcie zajęć uczestniczki zapoznały się z techniką haftu krzyżykowego, które następnie wykorzystały w swoich projektach.

Warsztaty plastyczne odbyły się w dniach 2-4 sierpnia. Uczestnicy wykonali różnorodne prace w tematyce morskiej.

Warsztaty teatralne odbyły się w dniach 9-11 sierpnia. W trakcie warsztatów uczestniczki zajęć wykonały koszulki ilustrujące imię każdej z nich. Następnie wykonały pacynkę i lalkę na kiju. Dziewczyny stworzyły scenki teatralne według własnych scenariuszy, z udziałem wykonanych przez siebie pacynek i lalek.  Uczestniczyły także w grze na zasadach escape room.

W trakcie warsztatów powstały piękne pamiątki oraz przedmiotu użytku codziennego. Wykonane własnoręcznie projekty cieszą oko oraz dają satysfakcję z zaangażowania w proces twórczy i możliwość kreatywnego rozwoju.

W czasie wakacji odbyły się również bezpłatne warsztaty wokalne oraz taneczne. Tygodnie ćwiczeń pod czujnym okiem instruktorów MOK przyniosły wspaniałe efekty. Wokalne i taneczne występy dzieci można było podziwiać na Dniach Moniek oraz Święcie Wsi.

Podsumowanie całej Wakacyjnej Akcji Lato 2023 odbyło się 25 sierpnia br. na placu przy Monieckim Ośrodku Kultury. Animatorzy MOK w aktywny sposób zachęcili dzieci do wspólnej zabawy. Na festynie wręczono nagrody oraz upominki dla wszystkich dzieci. Wyróżniono także osoby najbardziej aktywne, które uczestniczyły we wszystkich festynach osiedlowych Wakacyjnej Akcji Lato 2023.