Promocja Gry Miejskiej On-Line i nowej strony MOK

Aktualności

17 października w trakcie dnia otwartego w Mediatece odbyła się prezentacja nowej strony Monieckiego Ośrodka Kultury oraz Gry Miejskiej On-Line. Projekt o nazwie #KulturaMonki został dofinansowany kwotą 23 000 zł i jest finansowany w 100% ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Tematyka gry ma nawiązuje do historii i kultury miasta Mońki, zawiera elementy dotyczące ważnych wydarzeń z przeszłości, opisuje ważne z punktu rozwoju lokalnego osoby, miejsca, ze szczególnym uwzględnieniem roli lokalnej kultury, amatorskiego ruchu artystycznego, dawnych i obecnych imprez. Proponowana gra w formie aplikacji jest dla odbiorców formą rozrywki, budzi pozytywne skojarzenia. Jako nowa, innowacyjna forma komunikacji, chcemy aby angażowała mieszkańców niezależnie od wieku i wywoływała autentyczne emocje.

Nowa wersja strony internetowej zapewnia sprawne działanie na wszystkich urządzeniach mobilnych tj. smartfony, tablety, laptopy etc. W dobie, gdy jeden użytkownik korzysta z wielu urządzeń do przeglądania Internetu, pragniemy aby nasza strona dostosowywała się automatycznie do wymogów każdego z tych urządzeń.

Realizacja tych działań pozwala nam na zwiększenie obecności w lokalnym życiu społecznym kultury, która w dobie panującej epidemii została poważnie ograniczona. Przy pomocy stworzonych narzędzi on-line mamy możliwość przywrócenie roli MOK w sferze kultury w jej pełnym, choć zdalnym wymiarze. Powstałe e-narzędzia pozwolają na rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom korzystanie z zasobów kultury w sieci. Tematyka gry miejskiej w formie aplikacji pozwola na upowszechnianie i promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego.