W sobotę 18 kwietnia 2026 r. o godzinie 16:00 w Mediatece przy ul. Słowackiego 4 w Mońkach odbędzie się wyjątkowy koncert w ramach projektu „Z klasyką przez Polskę”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Moniecki Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Mońkach.
Na scenie wystąpi Boarte Piano Trio, zespół trzech wybitnych polskich muzyków:
Konrad Skolarski – fortepian,
Jarosław Nadrzycki – skrzypce,
Karol Marianowski – wiolonczela.
Boarte Piano Trio współtworzą artyści o międzynarodowej renomie, koncertujący na prestiżowych scenach takich jak Musikverein w Wiedniu, Wigmore Hall w Londynie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Filharmonia Narodowa w Warszawie czy Atheneum w Bukareszcie. Członkowie zespołu są laureatami licznych konkursów muzycznych, otrzymali szereg nagród fonograficznych (m.in. Supersonic Award Pizzicato, Diapason 5), a także wielokrotnie zostali nominowani do nagrody Fryderyk.
Wieczór muzyczny przeniesie słuchaczy w podróż przez różne epoki klasycznej kameralnej formy. W programie zabrzmią:
Joseph Haydn – Trio fortepianowe C-dur nr 43 Hob XV:27
Andrzej Panufnik – Trio fortepianowe op. 1
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Trio c-moll op. 66 nr 2.
Wykonanie trzech kameralnych kamieni milowych muzyki klasyków – Haydna, Mendelssohna i współczesnego mistrza Panufnika – pozwoli w pełni doświadczyć piękna i wyrafinowania kontrpunktu między fortepianem a strunowymi.
Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do obcowania z muzyką klasyczną na najwyższym poziomie artystycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki kameralnej i koncertowej.
Wejście na koncert jest bezpłatne.
Zaproszenia do odbioru w Monieckim Ośrodku Kultury przy ul. Białostockiej do 17 kwietnia 2026 r. (w dni robocze, w godzinach pracy Ośrodka).
Ilość miejsc jest ograniczona. Wejście wyłącznie po okazaniu zaproszenia.
Organizatorzy:
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski
Moniecki Ośrodek Kultury
Biblioteka Publiczna w Mońkach
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.












