XVII Powiatowy Konkurs “Na Choinkę Bożonarodzeniową”

XVII Powiatowy Konkurs “Na Choinkę Bożonarodzeniową”

Z wielką radością pragniemy poinformować. że po 5 latach wracamy do organizacji Powiatowego Konkursu Na Choinkę Bożonarodzeniową. Konkurs skierowany jest do mieszkańców powiatu monieckiego. W konkursie oceniane będzie całe przybranie choinki. Komisja oddzielnie dokona oceny czubków/gwiazd choinkowych.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na bogatą tradycję ludową plastyki obrzędowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, a zwłaszcza na ozdoby choinkowe i sposób ich eksponowania. Pozyskanie ozdób choinkowych wykonanych zgodnie z ludową i miejscową tradycją z materiałów naturalnych na wystawę. Wychowanie kontynuatorów w/w tradycji ludowej poprzez angażowanie do konkursu młodego pokolenia oraz aktywizacja środowiska twórców ludowych z terenu powiatu monieckiego.

WARUNKI UDZIAŁU:

  • w konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież, twórcy ludowi wraz z rodzinami zamieszkali na terenie powiatu monieckiego
  • możliwość wzięcia udziału w konkursie może nastąpić tylko przy wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym grupy do dnia 4.12.2023 r. do godziny 16:00.pod numerem telefonu 85 716 24 64 – kontakt Katarzyna Gutowska
  • ozdoby konkursowe w ilości wystarczającej na ozdobienie 1 drzewka choinkowego należy dostarczyć do MOK w dniach:
  • 11 grudnia w godzinach od 16.00 – 20:00 (poniedziałek)
  • 12 grudnia w godzinach od 8.00 – 20:00 (wtorek)

Podsumowanie wyników konkursu, wręczenie nagród i  odbędzie się 17 grudnia 2023 roku (niedziela) podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego przy ul. Wyzwolenia.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania:

Regulamin i karta zgłoszenia – PDF