VI Regionalny Konkurs Na Tradycyjny Stroik Bożonarodzeniowy

Moniecki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w VI Regionalnym Konkursie Na Stroik Bożonarodzeniowy. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na bogatą tradycją ludową plastyki obrzędowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, a zwłaszcza na ozdoby choinkowe i sposób ich eksponowania. Pozyskanie ozdób choinkowych wykonanych zgodnie z ludową i miejscową tradycją z materiałów naturalnych na wystawę. Wychowanie kontynuatorów w/w tradycji ludowej poprzez angażowanie do konkursu młodego pokolenia oraz aktywizacja środowiska twórców ludowych z terenu powiatu monieckiego.

Podsumowanie wyników konkursu ze względów na panująca sytuację epidemiologiczną odbędzie się online 18 grudnia 2020 roku.

Wręczenie nagród odbywać się będzie indywidualnie 21 grudnia i 22 grudnia 2020r. od godziny 8 – 16:00 w odstępach czasowych, w budynku Monieckiego Ośrodka Kultury.

Prace konkursowe należy dostarczyć do Monieckiego Ośrodka Kultury w dniach 11 grudnia (piątek) i 14 grudnia (poniedziałek) 2020 roku w godz.: 8:00 – 16:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym – 85 716 24 64

Każda gmina może zgłosić dowolną ilość stroików choinkowych (stroiki stojące, wiszące)

DO POBRANIA
Regulamin VI Regionalnego Konkursu Na Tradycyjny Stroik Bożonarodzeniowy
Karta zgłoszenia VI Regionalnego Konkursu Na Tradycyjny Stroik Bożonarodzeniowy