Garkotłuk z kobiecą klasą i męskim cięciem, czyli półpoście w MOK

To nie będzie zwykły Dzień Kobiet i Mężczyzn — w Monieckim Ośrodku Kultury celebrujemy po podlasku, z charakterem!

W tym roku łączymy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn z podlaską tradycją półpościa – Garkotłukiem! Będzie gwara, humor, zwyczaje z udziałem publiczności i dużo dobrej energii!

Zapraszamy na imprezę pt. Garkotłuk z kobiecą klasą i męskim cięciem, czyli półpoście w MOK.

Wielkopostne zwyczaje podlaskie, gwarą i z humorem opowie Agnieszka Skarżyńska.

Czekają na Was:

  • psotne zwyczaje półpościa z udziałem publiczności

  • żacy szukający jaj dla profesorów

  • zawieszanie postnego śledzia

  • wybijanie półpościa – garkotłuk w najlepszym wydaniu!

Dowiesz się m.in.:

  • co to są mazuchi i krocaki

  • co robi śledź na drzewie

  • czym smarowano okna w dzień garkotłuka

  • kto sypał popiół pod nogi i po co

Co mają wspólnego Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzny i Dzień Garkotłuka?

Przyjdź i świętuj z nami potrójnie! To wyjątkowe spotkanie, w którym każdy znajdzie powód do radości!

W programie także występy reprezentantów zespołu VOC, grupy teatralnej MOK i Klubu Raj Seniora.

11 marca 2026 (środa) godz. 17.00 Moniecki Ośrodek Kultury, Sala Widowiskowa PRZEWIDZIANE NIESPODZIANKI!