To nie będzie zwykły Dzień Kobiet i Mężczyzn — w Monieckim Ośrodku Kultury celebrujemy po podlasku, z charakterem!
W tym roku łączymy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn z podlaską tradycją półpościa – Garkotłukiem! Będzie gwara, humor, zwyczaje z udziałem publiczności i dużo dobrej energii!
Zapraszamy na imprezę pt. Garkotłuk z kobiecą klasą i męskim cięciem, czyli półpoście w MOK.
Wielkopostne zwyczaje podlaskie, gwarą i z humorem opowie Agnieszka Skarżyńska.
Czekają na Was:
-
psotne zwyczaje półpościa z udziałem publiczności
-
żacy szukający jaj dla profesorów
-
zawieszanie postnego śledzia
-
wybijanie półpościa – garkotłuk w najlepszym wydaniu!
Dowiesz się m.in.:
-
co to są mazuchi i krocaki
-
co robi śledź na drzewie
-
czym smarowano okna w dzień garkotłuka
-
kto sypał popiół pod nogi i po co
Co mają wspólnego Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzny i Dzień Garkotłuka?
Przyjdź i świętuj z nami potrójnie! To wyjątkowe spotkanie, w którym każdy znajdzie powód do radości!
W programie także występy reprezentantów zespołu VOC, grupy teatralnej MOK i Klubu Raj Seniora.
11 marca 2026 (środa) godz. 17.00 Moniecki Ośrodek Kultury, Sala Widowiskowa PRZEWIDZIANE NIESPODZIANKI!












