DNI MONIEK

Burmistrz Moniek oraz Moniecki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na obchody DNI MONIEK 2021, które odbędą się w dniach 14 – 15 sierpnia.

Tegoroczną gwiazdą Dni Moniek będzie zespół Chłopcy z Placu Broni. Poza tym na scenie w monieckim amfiteatrze wystąpi zespół Szpilki oraz kabaret Babeczki Podlaskie. Z innych atrakcji przewidziane są zajęcia ZUMBY, pokaz iluzjonisty Łukasza Granta oraz występ lokalnego zespołu ORLANDO. Nie zabraknie również programu artystycznego przygotowanego przez Moniecki Ośrodek Kultury. 

Dodatkowo odbędzie się Uroczyste otwarcie Amfiteatru Miejskiego, który został zmodernizowany pod koniec 2019 roku. Przy okazji rozpoczniemy akcję ”Odnawiamy Gaj”, która ma na celu zapoczątkowanie odsadzenia drzew, które musiały zostać wycięte.

Podczas drugiego dnia obchodów DNI MONIEK odbędą się dwa turnieje: Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Burmistrza Moniek oraz Szachowy Turniej im. Stanisława Rasia o Puchar Burmistrza Moniek. W Mediatece odbędzie się promocja książki Ludzie Moniek.

Dni Moniek to dwudniowa impreza plenerowa, której główna część ma miejsce w Amfiteatrze Miejskim przy Al. Niepodległości. Jest to z największych wydarzeń kulturalnych w całym powiecie monieckim. Podczas trwania imprezy można odwiedzić różnego rodzaju stoiska wystawowe, na których sprzedawane są zabawki, słodycze, kosze wiklinowe, obrazy, rzeźby z drewna itp. Dla najmłodszych przygotowane są różnego rodzaju trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, zamki oraz ogrom innych atrakcji.

Na scenie można zobaczyć występy kabaretów i zespołów wokalnych różnego rodzaju od disco polo aż po rock. Największe gwiazdy, które gościliśmy w monieckim amfiteatrze to: STARCHURSKY, KOMBI, LESZCZE, ELEKTRYCZNE GITARY, IRENA JAROCKA, FEEL, ŁUKASZ ZAGROBELNY, MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK, JANUSZ LASKOWSKI, ŁZY, CZERWONE GITARY, COCHISE, PAPA D., PIERSI, PATRYCJA MARKOWSKA i BIG CYC.

Dodatkowo na terenie imprezy będzie dostępny punkt szczepień przeciwko COVID-19 oraz stoisko Narodowego Spisu Powszechnego gdzie będą dostępni rachmistrzowie spisowi, którzy spiszą chętnych w obowiązkowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

 

Plan imprezy

Sobota, 14.08.2021 r.

Amfiteatr Miejski w Mońkach (Al. Niepodległości)

14.55 – Rozpoczęcie imprezy

15.00 – Zajęcia zumby na scenie

15.30 – Uroczyste otwarcie Amfiteatru Miejskiego po modernizacji
”Odnawiamy Gaj” – zapoczątkowanie odsadzenia drzew po wycince
Program przygotowany przez MOK:
– Zespół Wokalny MOK
– Zespół taneczny Monkey LuuZ

16.00 – Pokaz iluzjonisty – ŁUKASZ GRANT

17.00 – Zespół ORLANDO

18.00 – Kabaret BABECZKI PODLASKIE

19.00 – Zespół SZPILKI

20.00 – Gwiazda wieczoru – CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Niedziela, 15.08.2021 r. 

10.00 – Turniej Szachowy im. Stanisława Rasia o Puchar Burmistrza Moniek

Hala Sportowa Zespołu Szkół przy ul. Planetarnej 13

11.00 – Turniej Młodzików o Puchar Burmistrza Moniek

Stadion Miejski w Mońkach przy ul. Sportowa 1

12.00 – Uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
i św. Kazimierza Królewicza

13.00 – Złożenie kwiatów pod Pomnikami Pamięci z okazji Święta Wojska Polskiego

14.00 – Promocja książki LUDZIE MONIEK

Mediateka w Mońkach przy ul. Słowackiego 4

Wystąpią

Chłopcy z Placu Broni

Zespół wznowił działalność w 15 rocznice śmierci lidera zespołu Bogdana Łyszkiewicza . Powracamy z inicjatywy dobrego serca i pozytywnych wibracji jakie niosą utwory nieżyjącego lidera grupy . Chcąc jak najdłużej zatrzymać w pamięci te wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni postanowiliśmy wraz z grupą przyjaciół reaktywować zespół wykonując jego największe przeboje: O Ela, Kocham Cię, Aeroplan , Jezioro Szczęścia , Kocham Wolność i wiele innych piosenek . Do zobaczenia na koncertach. Franz Dreadhunter – (członek zespołu Chłopcy z Placu Broni 1990 – 2000)

Szpilki

Zespół w którego skład wchodzą 3 dziewczyny: Milena Klaudia i Marlena, swoją przygodę z muzyką zaczął już 8 lat temu. W 2013 roku założyły swój pierwszy kanał na YouTube pod nazwą Tres niñas ! Nagrywały covery polskich jak i zagranicznych wykonawców. W tym samym też okresie, dziewczyny śpiewały na uroczystościach ślubnych w kościele. 

Prywatnie Szpilki znają i przyjaźnią się już ponad 20 lat! 

O wznowieniu działalności zespołu pod inną nazwą, zdecydowały we wrześniu 2020 roku. Dołączyły również do firmy fonograficznej Green Star Music. Od tego momentu prężnie działają aby ich pierwsza piosenka pt: „Zaczaruję” wręcz oczarowała słuchaczy. Główny cel jaki chcą osiągnąć Szpilki to dawać radość i dobrą zabawę swoim odbiorcom!

Babeczki Podlaskie

Łukasz Grant - Iluzjonista