Biesiada Na Targowisku

Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I Przeglądzie Zespołów Ludowych pt. „Biesiada na Targowisku” oraz na towarzyszące imprezie Targi Ogrodnicze. Impreza odbędzie się w niedzielę 21 maja 2023 r. na Targowisku Miejskim przy ul. Kolejowej w Mońkach. Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godz. 9:00.

 

Przegląd jest spotkaniem wykonawców ludowych z całego regionu w celu zaprezentowania i wymiany unikatowego repertuaru oraz nawiązania kontaktów. Stanowi jedną z form realizacji programu inspirowania i kultywowania amatorskiej twórczości artystycznej oraz tradycji regionalnej. Sztuka jest pojęciem niewymiernym i wyjątkowym, a działalność prowadzona przez Zespoły Ludowe bez cienia wątpliwości sztuką jest. Twórczość Zespołów Ludowych stanowi ważny element naszej tożsamości kulturowej. W swoim przejawie bywa radosny i lekki, kiedy indziej oddaje obraz życia człowieka wraz z jego trudami. Bez względu na sposób wyrazu, z pewnością jest on najczystszą formą naturalnej i najmniej zmienionej twórczości człowieka.

 

Targi są idealną okazją do wiosennych zakupów ogrodniczych i sadowniczych na najbliższy sezon. Będzie możliwość zapoznania się z ofertami wielu wystawców, porównania cen i jakości produktów przez nich oferowanych oraz odmian roślin. Podczas targów będzie można odwiedzić stoiska z kwiatami, drzewkami ozdobnymi, rękodziełem, ceramiką, serami, kiszonkami, wędlinami, sokami, nalewkami, narzędziami ogrodniczymi, ciągnikami, kosiarkami, nawozami, mała architektura itp.
Podczas imprezy odbędzie się uroczyste otwarcie Targowiska w Mońkach przy ul. Kolejowej.

 

W programie:

  • Przegląd Zespołów Ludowych
  • Targi Ogrodnicze
  • Gastronomia

Targowisko Miejskie w Mońkach (ul. Kolejowa)

21 maja 2023 (niedziela), godz. 9.00


I Przegląd Zespołów Ludowych pt. „Biesiada na Targowisku”

Do pobrania:

Regulamin i karta zgłoszenia do przeglądu