Podsumowanie Letnich Puzzli w MOK

Aktualności, Aktualności z wakacji

Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie, spowodowaną przez epidemię COVID-19, zmuszeni zostaliśmy do zrezygnowania z dotychczasowej formuły Wakacyjnej Akcji Lato. W miejsce dotychczasowych festynów wakacyjnych zaproponowaliśmy dzieciom warsztaty interdyscyplinarne pt. Letnie Puzzle w Monieckim Ośrodku Kultury. Przez cały okres wakacyjny w MOK odbywały się warsztaty wokalne, plastyczne, teatralne, dziennikarsko – literacki oraz modelarski.

W trakcie całych warsztatów powstało wiele pięknych prac plastycznych, które można obejrzeć na relacjach z zajęć. W trakcie zajęć wokalnych uczestnicy poznali wiele nowych pojęć i ćwiczeń związanych z rytmiką. Z fakultetów teatralnych i dziennikarsko – literackich w spontaniczny sposób urodził się scenariusz i pomysł na przedstawienie pt. “Super przygody Super Brukselki”. Podczas praktyk modelarskich składanie papierowych figurek sprawił dużo zabawy. Przełożyło się to na miłe spędzenie czasu w bardzo wesołym gronie i rozwój umiejętności manualnych.

W poniedziałek 31 sierpnia odbyło się podsumowanie i wręczenie dyplomów za udział w warsztatach. Dyrektor ośrodka kultury Dariusz Gwiazda podziękował wszystkim uczestnikom za aktywny udział w warsztatach oraz życzył bezpiecznego powrotu do szkół i jak najlepszych wyników w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.