Moniecki Ośrodek Kultury informuje, że 6 maja 2026 r. odbyły się powiatowe eliminacje VI Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej i Sztuk Wizualnych „Piktogramy 2026” w turnieju „Mistrzowie Recytacji”.
W przesłuchaniach wzięło udział 69 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Prezentacje oceniało jury w składzie:
-
Joanna Kisło – emerytowana nauczycielka języka polskiego
-
Emilia Wyszkowska – instruktor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku
-
Katarzyna Namojlik – instruktor Monieckiego Ośrodka Kultury
Jury oceniało m.in. formę prezentacji, dykcję i emisję głosu, naturalność wykonania, ogólny wyraz artystyczny oraz dobór repertuaru odpowiedni do wieku i wrażliwości uczestników.
Nagrody równorzędne przyznano:
-
w kategorii dzieci przedszkolnych: Mai Ciulkin, Oliwii Kolosa, Lilianie Sochoń, Wojciechowi Kloza, Stanisławowi Kochańskiemu
-
w kategorii klas I–III: Zuzannie Wojtulewicz, Cezaremu Glinko, Nicole Zalewskiej, Lenie Kloza, Sebastianowi Guziejko
-
w kategorii klas IV–VI: Franciszkowi Guziejko, Piotrowi Magnuszewskiemu, Aleksandrze Zawadzkiej, Amelii Łapińskiej, Franciszkowi Radzajewskiemu
-
w kategorii klas VII–VIII: Gabrieli Radzajewskiej, Zuzannie Szydłowskiej, Karolinie Sadorskiej
Po obradach jury ogłosiło wyniki oraz wręczyło nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy.
Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się:
Maja Ciulkin, Oliwia Kolosa, Liliana Sochoń, Wojciech Kloza, Stanisław Kochański, Zuzanna Wojtulewicz, Cezary Glinko, Nicole Zalewska, Lena Kloza, Sebastian Guziejko, Franciszek Guziejko, Piotr Magnuszewski, Aleksandra Zawadzka, Amelia Łapińska, Franciszek Radzajewski, Gabriela Radzajewska, Karolina Sadorska, Zuzanna Szydłowska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!





















































































