„Piktogramy 2026” turniej „Mistrzowie Piosenki”

Aktualności

7 maja 2026 r. w Monieckim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje VI Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej i Sztuk Wizualnych „Piktogramy 2026” w turnieju „Mistrzowie Piosenki”.

W przesłuchaniach udział wzięło 51 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Występy oceniało jury w składzie:

  • Jan Mlejnek – muzyk, instrumentalista

  • Emilia Wyszkowska – instruktor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku

  • Katarzyna Namojlik – instruktor Monieckiego Ośrodka Kultury

Jury brało pod uwagę m.in. formę prezentacji, muzykalność, naturalność wykonania, ogólny wyraz artystyczny oraz dobór repertuaru adekwatny do wieku i wrażliwości uczestników.

Nagrody przyznano:

  • w kategorii dzieci przedszkolnych: Gabrieli Karłuk, Emilii Sienkiewicz, Lidii Moniuszko, Victorowi Aguilera

  • w kategorii klas I–III: Adriannie Wałuszko, Róży Racis, Antoniemu Zambrzyckiemu, Kindze Szypcio, Henrykowi Obryckiemu

  • w kategorii klas IV–VI: Zuzannie Lenkiewicz, Lenie Skorulskiej, Tomaszowi Okrasińskiemu, Agacie Adamskiej

  • w kategorii klas VII–VIII: Julii Roman, Gabrieli Radzajewskiej, Lenie Woronieckiej, Hannie Czerech

Po obradach jury ogłosiło wyniki oraz wręczyło nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się wszyscy nagrodzeni uczestnicy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!