„O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

Aktualności

16 maja 2019 r. w Monieckim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. W konkursie wzięło udział 37. recytatorów.

Jury w składzie: Teresa Turczyńska – nauczyciel języka polskiego SP2 w Mońkach, Beata Stoczko – nauczyciel bibliotekarz SP1 w Mońkach, Katarzyna Namojlik – instruktor teatralny Monieckiego Ośrodka Kultury oceniało dostosowanie repertuaru do wieku, wrażliwości emocjonalnej i upodobań dziecka, formę prezentacji, wyrazistość wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny.

Przyznano dwie NAGRODY SPECJALNE :
Annie Zawadzkiej ze Szkoły Podstawowej w Dolistowie oraz Gabrieli Radzajewskiej z Niepublicznego Przedszkola „Bajeczka” w Mońkach;

NAGRODY przyznano również: Maciejowi Szeszko (Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka” w Mońkach), Aleksandrze Dzieszuta (Przedszkole w Mońkach), Zuzannie Abramowicz (Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka” w Mońkach), Elizie Olechno (Przedszkole w Mońkach).

WYRÓŻNIENIA otrzymali: Anastazja Czajkowska (Przedszkole Samorządowe w Goniądzu), Maria Chotecka (Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka” w Mońkach), Dominika Kloza (Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka” w Mońkach), Patrycja Rogało (Szkoła Podstawowa w Jaświłach), Kamila Janczyło (Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka” w Mońkach), Jan Skibicki (Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka” w Mońkach).

Po naradzie komisja ogłosiła wyniki oraz wręczyła laureatom nagrody i wyróżnienia w postaci książek oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz upominki za udział.

Na eliminacje wojewódzkie, czyli Wielki Finałowy WIERSZOGŁOSIK, który odbędzie się 7 czerwca 2019r. w białostockich „SPODKACH” – WOAK Białystok, Jury wytypowało laureatów Nagrody Specjalnej: Anię Zawadzką i Gabrysię Radzajewską.

Nagrody uczestnikom konkursu i słodki poczęstunek ufundowało Starostwo Powiatowe w Mońkach oraz Urząd Miejski i Moniecki Ośrodek Kultury w Mońkach. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.