Niepodległościowa akcja krwiodawcza w Mońkach!

Aktualności z krwiodastwa

W niedzielę 11 listopada 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 zorganizowaliśmy w Mońkach już 13 akcję krwiodawczą w 100 rocznicę Niepodległości. Mończanie jak zwykle są ludźmi wielkiego serca i licznie stawili się na zorganizowaną akcję. Przybyło ponad 60 krwiodawców. Lekarz zakwalifikował 58 osób do oddania krwi. Zebrano ponad 26 litrów cennego leku. Niezwykłym wydarzeniem było setne oddanie krwi przez Kazimierza Groma mieszkańca naszej Gminy. Niezwykła postawa obywatelska setny raz oddać krew w setną rocznicę naszej Niepodległości, 45 litrów przekazanego bezcennego leku to wielka sprawa a jeszcze większa jest własne poświecenie się w ratowaniu życia ludzkiego. Chylę czoła przed wielkimi patriotami naszej ojczyzny. Dziękuję wszystkim krwiodawcom, którzy tego dnia zdecydowali się na oddanie cząstki siebie innemu potrzebującemu. Dziękuję serdecznie za wielki dar serca.

Akcję zorganizowano przy współudziale Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, Monieckiego Ośrodka Kultury, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, parafii św. Brata Alberta, portalu e-monki i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Kolejna akcja odbędzie się 18 listopada 2018 r. w świetlicy strażackiej w Goniądzu, a do Moniek zapraszamy na 9 grudnia 2018 r. do MOK-u w godz. 9.00 – 13.30. Jeszcze w tym roku będzie akcja krwiodawcza w Trzciannem 16 grudnia 2018 r. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Prezes ORPCK
Andrzej Beczko