Ferie 2024 – Dzień V

Aktualności, Aktualności z ferii

W Monieckim Ośrodku Kultury w ramach Ferii Zimowych Razem z MOK odbywają się różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Na piątek zaplanowane były warsztaty literackie z Panią Krystyną Gudel. Pani Krystyna Gudel to polska poetka, pisarka i tłumaczka. Urodziła się w 1952 roku w Białymstoku. W swojej twórczości porusza tematykę kobiecą, miłość, przyrodę i historię. Jest autorką kilku tomików poezji oraz powieści.

Na warsztatach dzieci zapoznały się kolekcję zgromadzonych ołówków przez z Panią Krystyną, których jest ponad 400 szt. Nauczyły się pisać krótki wiersz haiku oraz czynnie uczestniczyły w zajęciach. Warsztaty były podzielone na dwie grupy. Reszta dzieci uczestniczyła w grach i zabawach pod okiem instruktorów MOK. Warsztaty pozwalają na rozwijanie swoich zainteresowań i zdobywanie nowych umiejętności. Na zakończenie Pani Krystyna przekazała na ręce Pani Katarzyny Namojlik robaczka tzw. “pożeracza” smutku. Robaczka wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej Simony Kossak w Dobrzyniówce.

Krystyna Gudel z d. Dyszkiewicz (rocznik 1959), emerytowana nauczycielka, mieszka w Suchowoli. Poetka, regionalistka, inicjatorka Suchowolskich Saloników Literackich, Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Pleneru Artystycznego w Centrum Europy. Prowadzi warsztaty dla dzieci, spotkania autorskie z dorosłymi, stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2019, należy do NKL w Białymstoku i do Stowarzyszenia Autorów Polskich II Oddział w Warszawie. Wydała 8 tomów poetyckich: Sady pozostawione2003, Stopy na ścieżkach 2008,  Tam rodziły się tęsknoty 2011, Stąd 2015, Którędy do domu? (wiersze dla dzieci) 2016, Pielgrzymka codzienna 2018, Ziemi swojej i ludziom 2019, Jeszcze z tobą zatańczę 2020. Ponadto zebrała i opublikowała wspomnienia wojenne w książce Historie pazurem wojny kreślone, jest autorką tekstów do dwóch przewodników po gminie Suchowola, pisze do kwartalnika Biebrzańskim Szlakiem, jej utwory ukazały się w ponad 120 antologiach, almanachach i publikacjach pokonkursowych.

Wieści z Ferii Zimowych

Zakończenie Ferii Zimowych Razem z MOK 2024

W dniach od 22 stycznia do 2 lutego 2024r Moniecki Ośrodek Kultury w ramach akcji „Ferie Zimowe Razem z MOK 2024.”

Ferie 2024 – Dzień VIII

Wycieczka do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie pt. Baśń o rycerzu bez konia…

Ferie 2024 – Dzień VII

Wieści z Ferii Zimowych Ferie 2024 – Dzień VIIIWycieczka do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie pt. Baśń o rycerzu bez konia… Zobacz więcejFerie Zimowe – Dzień IVW czwartek 25 stycznia odbyły się zajęcia taneczne z Panem Krzysztofem Żukowskim. Zobacz więcejFerie Zimowe – Dzień IIWtorek 23 stycznia 2024 r., był drugim dniem ferii zimowych w Monieckim Ośrodku Kultury. Dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych oraz kreatywnie spędzić czas. Zobacz więcej

Ferie 2024 – Dzień VI

W Monieckim Ośrodku Kultury rozpoczął się drugi tydzień zimowiska pod nazwą Ferie 2024 Razem z MOK.

Ferie Zimowe – Dzień IV

W czwartek 25 stycznia odbyły się zajęcia taneczne z Panem Krzysztofem Żukowskim.

Ferie Zimowe – Dzień III

W środę, dzieci i młodzież mieli okazję uczestniczyć w seansie filmowym.