Dni Moniek – Sobota

Aktualności

Tegoroczne obchody Dni Moniek 2018 odbyły się w dn. 21 – 22 lipca. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Moniek, Moniecki Ośrodek Kultury oraz Gazeta Współczesna. Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Białystok, Radio Białystok, Radio Jard, Radio i, Portal informacyjny e-monki.pl, Wieści Monieckie oraz KulturaMonki.pl. Partnerami imprezy byli: Nadleśnictwo Knyszyn, Neonet, Net-Com Mońki, Bar Zaścianki, Oddział Rejonowy PCK w Mońkach, DMS PRO, ROD im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Mońkach oraz Fast Event.

Pierwszy dzień obchodów odbył się pod znakiem aktywności sportowej. Pierwszą areną zmagań sportowych było Blisko Boisko przy ulicy Gajowej gdzie po raz X odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Moniek. Drugim miejscem zmagań były boiska do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Mońkach. Odbyła się tam już trzecia edycja Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mońkach. Trzecią areną była sala widowiskowa Monieckiego Ośrodka Kultury w, której odbył się Turniej Szachowy im. Stanisława Rasia o Puchar Burmistrza Moniek.

Turniej odbył się na boisku przy ul. Gajowej „BLISKO BOISKO”. Była to już 10 edycja zmagań piłkarskich rozgrywanych podczas obchodów Dni Moniek. Do turnieju zgłosiło się 10 zespołów, które rywalizowały w dwóch 5 zespołowych grupach, a następnie w fazie pucharowej. Na boisko przebywało 5 zawodników + bramkarz. Zawodnicy z drużyn, które zajęły miejsca I-III otrzymali pamiątkowe medale, na zwycięski zespół ponadto czekał okazały puchar, a wyróżniający się zawodnicy otrzymali statuetki. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali instruktorzy MOK-u.

Wszystkie trofea, medale, statuetki wręczał Burmistrz Moniek Pan Zbigniew Karwowski, któremu towarzyszyła delegacja gości z Litwy.
I. UUAA
II. Perła B-stok
III. FC Cieciorki
IV. FC Sztok
V. FC Kentucky
VI. Mrówka Mońki
VII. Wygrywy
VIII. Jobery
IX. Cookies.exe
X. Złota Obora

Najlepszy Zawodnik: Karol Pawłowski – Perła B-stok
Najlepszy Bramkarz: Katarzyna Sanik – FC Sztok
Król Strzelców: Dawid Jabłoński – UUAA

Turniej odbył się na doskonale przygotowanych obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 za co składamy serdeczne podziękowania dla Pana Dariusza Jaworowskiego – Dyrektora SP 2 oraz pracownikom szkoły. Dobrą radą i doświadczeniem wsparł i poprowadził zawody Pan Mieczysław Gawieńczyk za co również serdecznie dziękujemy.

Kategoria OPEN Mężczyźni
I. Jermacz/Czerepuszko
II. Minkiewicz/Zalewski
III. Ignatowicz/Chociej
IV. Kot/Kwiatkowski
V. Sołowiej/Sadanowicz
VI. Muszyński/Andraka
VII. Roszko/Kisielewicz
VIII. Wilczko/Krysztopa
IX. Tynecki/Kaczmarek

Kategoria OPEN Kobiety
I. Pawelska/Rafałowska

Do Turnieju szachowego zgłosiła się imponująca liczba 42 uczestników. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Pan Andrzej Radziwonowicz z Moniek. Drugi raz z rzędu najstarszym zawodnikiem został 81 letni Pan Jan Plesiuk z Ełku. Najmłodszym zawodnikiem 7 letnia Aleksandra Moniuszko z Białegostoku.

Wyniki turnieju:
1. Przemysław Filewicz
2. Maciej Kamiński
3. Kacper Widelski
4. Radosław Filewicz
5. Marcin Pieczonka
6. CzeslawGrabowski