Dni Moniek 2023

Aktualności

Dni Moniek 2023

Dni Moniek 2023 odbyły się 22 i 23 lipca. Przez dwa dni w Mońkach odbywały się imprezy o charakterze kulturowo – sportowym. Organizatorami obchodów dni miasta byli: Burmistrz Moniek oraz Moniecki Ośrodek Kultury. Patronat medialny nad imprezą objęli: Portal informacyjny e-monki.pl, Wieści Monieckie oraz KulturaMonki.pl.

Sobota była pierwszym dniem obchodów Dni Moniek i odbyła się pod znakiem aktywności sportowej. Pierwszą areną zmagań sportowych było Blisko Boisko przy ul. Gajowej, gdzie odbył się Turniej Piłki Nożnej im. Marcina Jabłońskiego o Puchar Burmistrza Moniek. Drugim miejscem zmagań była hala sportowa Zespołu Szkół przy ul. Planetarnej, gdzie odbył się Turniej Szachowy im. Stanisława Rasia o Puchar Burmistrza Moniek oraz Turniej Strzelecki na wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Mońkach.

Niedziela 23 lipca była drugim Dniem Moniek. Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy święta w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza. przy ul. Kościelnej w intencji mieszkańców miasta i gminy Mońki. Po mszy św. odbyło się oficjalne otwarcie parku miejskiego, który został zagospodarowany w ramach otrzymanego dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Przecięcia wstęgi dokonali: Pan Dariusz Piontkowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pan Zbigniew Karwowski Burmistrz Moniek, Pan Józef Mozolewski Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego  NSZZ „Solidarność”, Pani Barbara Iwona Iwanicka Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mońkach oraz Pan Dariusz Gwiazda Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury.

Główna część obchodów Dni Moniek odbywała się na scenie amfiteatru. Od godz. 14.00 w kąciku zabaw dla dzieci najmłodsi mogli spróbować swoich sił w różnego rodzaju zabawach i zajęciach. Zaś przed sceną odbywał się specjalny program dla dzieci z różnego rodzaju zabawami i konkursami.

Następnie na scenie w monieckim amfiteatrze odbywały się już występy muzyczne. Nie mogło zabraknąć programu przygotowanego przez MOK. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci z zespołu muzyczne VOC i MiniVOC. Za przygotowanie wokalne odpowiedzialna była Pani Izabela Kłubowicz – instruktor ds. śpiewu przy MOK. Dodatkowo zaprezentowały się 2 zespoły taneczne: Mini Sparks i Monkey LuuZ, pod kierownictwem Pana Krzysztof Żukowskiego.

Po krótkim programie przygotowanym przez MOK na scenie pojawił się Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, który przywitał zebraną publiczność i zaproszonych gości. W tym miejscu odbyły się przemówienia oraz wręczenie specjalnie przygotowanej statuetki PRZYJACIEL MONIEK. Statuetki były wręczane specjalnie wybranym osobom, które angażują się i wkładają ogrom prac na rzecz rozwoju miasta i Gminy Mońki. PRZYJACIELA MONIEK otrzymały m.in. Bogusława Szczerbińska, Józef Mozolewski, Piotr Gołembiewski oraz Mieczysław Kazimierz Baszko Poseł na Sejm RP.

Następnie na scenie gościły już tylko zespoły muzyczne. Wystąpili: Drefix,Sunset,Monieck Scena Rapu oraz Bogdan Borowski. Gwiazdą wieczoru był występ zespołu Kombii Łosowski.

 

 

Galeria z Soboty, 22.07.2023

Galeria z Niedzielii, 23.07.2023